A VI-a B
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

A VI-a B

Ma... avem un site, ne trebe' si un forum wa. Sa va vad:D WE ARE ZA BEZT =]] - Clasa a VI - a B, CNT, Sev, Rumania -
 
AcasaUltimele imaginiCăutareÎnregistrareConectare

 

 Calea destinului- Naruto

In jos 
3 participanți
Mergi la pagina : 1, 2  Urmatorul
AutorMesaj
Lavy
Sarmalutsa
Lavy



Calea destinului- Naruto Empty
MesajSubiect: Calea destinului- Naruto   Calea destinului- Naruto Icon_minitimeDum Mar 15, 2009 10:19 am

Ok,am compus si eu o "mica" povestioara,impartita in capitole.nu e cine stie ce(am postato si pe forumul naruto-sa nu credeti ca e copiata:|)...
sa incep cu CAPITOLUL I:

O noua provocare:misiunea


E o dimineta calda de vara. Soarele isi coboara treptat razele peste Konoha. Stralucirea lui ptrunde incaperea in care doarme fata cu parul roz, Sakura Haruno.
-Oh...ea se trezeste si se aranjaza.A asteptat de ceva vreme ziua aceasta, in care va primi intaia ei misiune de grad A. Isi priveste garderoba,dar cu greu hotaraste ce poate purta.Peste cateva minute, gaseste un costum adecvat:tricou-fusta.Il imbraca repede si iese trantind usa.
-Doica,striga ea coborand scarile,mi-ai pregatit micul-dejun?
-Da draga mea;este aici!-arata spre masuta din mijlocul incaperii-Si stii,arati minunat imbracata asa!
- Multumesc!^_^
Fata se aseaza la masa.
-E o zi frumoasa!Sper sa iti mearga bine cu prietenii tai!ii spune doica intorcandu-se spre ea.
-Da,sper....
Dar mai mult ca toate,ea vrea sa il intalneasca pe Sasuke...
-Am terminat!Zambeste apoi catre doica.
Se ridica repede.Pe chipul doicii se observa uimirea.
-Nu ai mancat prea mult...
-Nu mi-a fost foame.Si trebuie sa plec!Ma cam grabesc!
-O,draga,vei ajunge la timp!
-Da,stii....vreau sa fiu sigura ca nu pierd ceva.
-Bine atunci...o saruta pe frunte.Ne vedem diseara!
-Pa-pa!striga sakura iesind pe usa.
***
Merge repede spre marginea padurii-locul in care are sa isi intalneasca colegii-.
”Oare cum va fi?”se intraba in gand.Dar atunci,in fata sa ii zareste pe Naruto si Sasuke.asteapta...”Pe mine ma asteapta^.^?”isi spune din nou;de data aceasta tensionata.
Mai face cativa pasi in fata.
-Buna Sakura-chan!ce mai faci ?o intampina Naruto fericit.
-Bine Naruto.Se opreste o clipa si il priveste pe baiatul brunet....Si voi?
-Deasemena!
-Iar tu,Sasuke?
-Sunt Bine.murmura baiatul.
Cei trei se opresc cateva clipe si se privesc intre ei.
-Haide-ti la Kakashi-sensei!Probabil ne asteapta.replica atunci Naruto.
Ceilalti doi isi misca capul in semn afirmativ si pleaca spre cladirea principala”Kono-Stat”.
Pe drum ii intalnesc pe Ino si Shikamaru care probabil au iesit la o plimbare....
-Oh..ea?De ce a aparut tocmai acum,se plange Sakura.
Naruto si Sasuke se holbeaza la ei.
-Buna baieti,spune unul dintre ei.Ce faceti?Pareti cam grabiti.
-Pai ne grabim...si inca tare ne grabim...Oohh..si uite cat e de tarziu,nu ne mai retineti si voi....cred ca Kakashi se va infuria daca nu aparem.-Sakura incerca sa gaseasca o scuza pentru a pleca mai repede.
-Oh doamne-Ino
-Sakura?!...eu cred ca e in regula,o linisti Naruto pacalindu-se.
-Pai Naruto, ea poate chiar are dreptate.intervine si sasuke.Se intoarce apoi catre cei doi copii:Noi avem ceva de facut si trebuie sa plecam!
Sakura nu mai putea de fericire auzidu-l"Macar el s-a prins de ceea ce voiam sa fac....nu ca altii ca Naruto"…
-Oo,bine...Naruto pare sa il asculte pe amicul sau.Deci,haide-ti!
Fata se mai intoarce o data si se straba la Ino ,care ii raspunde cu acelasi gest.Apoi isi ajunge din urma colegii de echipa.
-Ne mai vedem baieti!striga Shikamaru.
-Pa,rasuna glasul lui Naruto.
***
In sfarit ajung la Kakashi.
-Uitati-l acolo!le atrage Sakura atentia aratand spre senseiul lor.
Kakashi ii zareste si se apropie de ei.
-O,ati sosit!
Copii nu spun nimic.Doar asteapta sa ii informeze despre misiune.
-Pai haide-ti atunci, sa ne apucam de treaba!
Cei trei privesc inainte si zambesc.
Asteapta nerabtatori noua lor confruntare....

-To be continued-


Ultima editare efectuata de catre Lavy in Mar Mai 19, 2009 4:42 pm, editata de 2 ori
Sus In jos
Ginny
Admin
Ginny



Calea destinului- Naruto Empty
MesajSubiect: Re: Calea destinului- Naruto   Calea destinului- Naruto Icon_minitimeDum Mar 15, 2009 8:47 pm

Lav:X imi place cum gandesti:X
WOW !! Un nou fic Naruto =P~
Nu ai deloc greseli de ortografie:) ma rog, "haideti"era corect aici - " -Haide-ti la Kakashi-sensei! " ^^ Nu e asa de important, oricum. :X

Cred ca primele stelute, care despart primele 2 fragmente nu trebuiau bagate:) adica, mergeau daca nu se descria deloc drumul Sakurei^_^

Pentru ca nu ma pot abtine =]]], mai comentez ceva un picutz :
Citat :
Fata se aseaza la masa.
-E o zi frumoasa!Sper sa iti mearga bine cu prietenii tai!ii spune doica intorcandu-se spre ea.
-Da,sper....
Dar mai mult ca toate,ea vrea sa il intalneasca pe Sasuke...
Fata se aseza. Manca in liniste, alaturi de femeia de langa ea.
Pentru a sparge tacerea, doica spuse:
"Este o zi frumoasa!" Sakura nu raspunse, asa ca femeia continua: "Semn bun. O sa'ti mearga bine."
"Daca asa zici tu, asa va fi." a ras Sakura.
Isi puse ganditor un deget pe buze, inchizand ochii si gandindu'se... Avea un motiv sa se bucure. Sa isi inceapa bine ziua. Zambi, imaginea unui baiat brunet aparandu'i in minte.
Sasuke.


Citat :
-Buna baieti,spune unul dintre ei.Ce faceti?Pareti cam grabiti.
-Pai ne grabim...si inca tare ne grabim...Oohh..si uite cat e de tarziu,nu ne mai retineti si voi....cred ca Kakashi se va infuria daca nu aparem.-Sakura incerca sa gaseasca o scuza pentru a pleca mai repede.
-Oh doamne-Ino
Cu cateva chestii te mai bat la cap aici :-"
Replica asta.. "pai ne grabim.. si inca tare ne grabim" nu suna prea bine:-? parca recita o poezie:D mergea doar "ne grabim..."
Apoi, "Sakura incerca sa gaseasca o scuza". Aici e o micuta eroare de logica^^ de vreme ce a spus adevarul, nu are cum sa caute o scuza.
Si, inca ceva - dupa replica, nu da bine sa pui " - " si numele celui care a spus'o, cum deasemenea nu e corecta nici varianta [ nu ca a'i folosi'o ^^ ] "Ino: Oh doamne" . E ca si cum ai scrie o scena de teatru. Btw, poate te'ai grabit:)

Aaa, acum m'am prins si eu ca Sakura mintea=]]] chiar si asa, scuza asta a Sakurai nu merge precizata. Un scurt "zise Sakura, privindu'i intens pe Sasuke si Naruto, sperand sa se prinda."

Citat :
Sakura nu mai putea de fericire auzidu-l"Macar el s-a prins de ceea ce voiam sa fac....nu ca altii ca Naruto"…
Randul asta cred ca mergea scos^^ adica, s'a pus deja de trei ori accent pe faptul ca Sakura inventase ceva. Cred ca mai bine admira in tacere perspicacitatea baiatului, fara sa faca aluzie la ce subiect anume se prinsese el.


Finish=]] nu te mai chinui:">

O intrebare. Cei trei au tot 13 ani, ca in anime? :-? Sau sunt ceva mai mari, ca sa poata sa se indragosteasca si sarute fara probleme? :X =]]

Btw. LAVINIA BAGA ACOLO NEXTUL :X ZAU CA MA PRINDE LA PWCA... fan fic Naruto:X aww:X
Sus In jos
Geor!
Ficat cu iaurt
Geor!



Calea destinului- Naruto Empty
MesajSubiect: Re: Calea destinului- Naruto   Calea destinului- Naruto Icon_minitimeLun Mar 16, 2009 5:51 pm

nu stiu, Lavy, dar mi se pare prea monoton si ai folosit prea multe exclamatii scratch ... "O" sau "Oh..."!
Sus In jos
Ginny
Admin
Ginny



Calea destinului- Naruto Empty
MesajSubiect: Re: Calea destinului- Naruto   Calea destinului- Naruto Icon_minitimeLun Mar 16, 2009 9:06 pm

Doar e prima parte.. are voie sa fie monotona. Incepe actiunea doar:->
ABIA ASTEPT NEEXT:X sper sa scrii mult la ficul asta:X waa.. ador orice fic Naruto =P~
Sus In jos
Geor!
Ficat cu iaurt
Geor!



Calea destinului- Naruto Empty
MesajSubiect: Re: Calea destinului- Naruto   Calea destinului- Naruto Icon_minitimeMar Mar 17, 2009 4:53 pm

Shocked Deci ei nu'i zici nimic?!?! pale Nu'i corect, trisezi!
Sus In jos
Lavy
Sarmalutsa
Lavy



Calea destinului- Naruto Empty
MesajSubiect: Re: Calea destinului- Naruto   Calea destinului- Naruto Icon_minitimeMar Mar 17, 2009 9:02 pm

Pai thanks Ginny:X:*
Si Georgi,am tinut cont si de atentiunile tale:)
Desi...nu mi-a iesit nu stiu ce...am eu ceva de grabesc actiunea...
deci:

Capitolul 2-Misiune




Kakashi le comunica copiilor despre noua lor misiune.
-Fiti atenti,le spune el,in acesata misiune va trebui sa gasiti aceste
trei bile.Cred ca v-ati dat seama cum sunt:roz pentru Sakura,albastru pentru
Sasuke si portocaliu pentru Naruto.
-O nimica toata! il intrerupe Naruto.
-Mai bine asculta si apoi da-ti cu parerea,Naruto!Nu e chiar cum crezi
tu.Bilele vor fi ascunse in labirintul de “cost”.Si aveti doua zile sa le
gasiti…a,poate va fi de folos sa va spun ca labirintul nu e sigur.In interiorul
peretilor de verdeata traiesc tot felul de creaturi:de la cele mai mici,la cele
mai mari…

-Dar Kakashi-sensei,daca nu vom gasi bilele ?replica Sakura speriata.
-Veti vedea la final.Pana atunci va urez succes!
-Nu-ti face griji Sakura,Le vom gasi!tipa naruto hotarat.
Cei trei intra in labirint.
Inautru este intuneric,iar copacii par putin stranii…un vant puternic
isi face loc printe tufe si ii doboara pe copii.

-Ce a fost asta?tresare sasuke.
-Nu stiu…raspunde Naruto.
-P-pai suntem pe cale de a aflla.tipa Sakura care e aflata in fata unui
monstru cu cap de om,coarne,si corp de lup.

Naruto arunca spre el cu un kunay,dar acesta il prinde;apoi face un
jutsu prin care se teleporteaza sub pamant si il face sa se zguduie ca in
timpul unui cutremur/Apoi iese si o musca pe Sakura de picior.Ea lesina…

-Naruto,spune Sasuke,ia-o pe Sakura si plecati de aici.Vin si eu indata
ce termin cu caraghiosul asta!

Naruto sta o clipa intepenit,apoi o ia pe Sakura si fuge.
-Hm,esti curajos Uchiha…ii zice bestia.Dar sa te vad acum.!.Acesta
sare,facand un semn cu mana.In cateva clipe Sasuke e trantit pe pamant.
-Ah…s-a terminat!se enerveaza Sasuke.Acum se radica si arunca in bestie
cateva shuriken-uri,la care aceasta cade stinsa.Pamantul se pateaza de picaturi
de sange si spre Sasuke aluneca usor o blia lucioasa,de culoare roz deschis.O
ia repede si fuge spre colegii sai.


-Am terminat…I se adreseaza baiatul lui Naruto cand ii
este indeajuns de aproape.
Blondul zambeste.
Fata incepe sa isi revina.
-Oh,ce se intampla?intreaba ea lipsita de puteri.
-Sakura!
-Oh,replica ea din nou….Sasuke, Naruto,ati reusit!Aveti bila!
-Hmm…
-Nu a fost usor,Sakura,murmura Naruto.
-Dar a trecut…si asta e bine,nu?continua Sasuke.
Naruto o lasa pe Sakura pe pamant.Tremurand,ea izbuteste sa se radice…ajutata
de cei doi,desigur.
-Haideti,nu mai avem mult timp!relua Sasuke.Trebuie sa gasim si celelalte bile.
Ceilalti doi il aproba.
---***---
Copiii merg ceasuri intregi,pe lumina si pe negura.
Este 12 noaptea.Frigul se lasa treptat.Cei trei se opresc putin pentru a se odíhni,dar repede isi reiau drumul.Naruto observa in
departare,kimonoul rosu al unei Ninja si se grabeste sa vada cine este…in speranta ca ii poate indruma pe toti trei pentru a gasi bilele.
Sakura si Sasuke raman in urma…
-Unde s-a dus Naruto?intreaba Sakura uitandu-se in jur.
-Nu il vad pe nicaeri…
Naruto da de o fundatura:

-Mm,nu e numic aici!Unde a disparut,baieti ¿!Se intoarce dar un ii mai
gaseste pe cei doi colegi de echipa.Pentru un moment ramane neclintit si
speriat.Ce sa faca acum? Merge mai departe…

Labirintul este foarte intunecat si cu greu poate vedea ce e in
jur.Frunzele fosnesc.Naruto simte cum frigul il cuprinde si abia mai
inainteaza.”o voi face!”.Acest gand nu ii permite sa se opreasca.

Peste ceva timp,observa ca este urmarit.Se opreste.In orice clipa poate fi prins;si mai clar:in orice clipa poate fi terminat.E din ce in ce mai rau…

Arunca doua kunay-uri in stanga si in dreapta dar
individul,sau ”indivizii” nu se arata.

-Gata!striga infuriat,iesiti afara!

Din spartele a doua siluete mari si drepte ale unor copaci ies doi
tineri:o fata si un baiat.Fata are parul lung,roz si ochi verzi ce stralucesc in intuneric.Baiatul are parul inchis la culoare,cu reflexii albastre si ochi rotunzi .Privirea ii este indreptata numai catre baiat.

Fara sa vrea ramane intepenit la vederea acestora.Cu greu face o miscare si striga tare:
-Voi…voi m-ati urmarit pana acum?la aceasta intrebare,baiatul brunet ii raspunde pe un ton rece:
-Da-ne bila si totul va fi bine;stiu ca ti-am lasat-o in timpul cautarii.El vorbea calm.Din ochii lui pareau sa iese scantei…
-Sasuke??!mai striga naruto.
-Fa ce iti spune si nu vom lupta,ii sopteste Sakura.
Naruto inghite in sec dar reuseste sa isi faca, curaj.
-Va trebui sa luptam pentru ca asta nu va dau pana ce nu va schimbati in ce sunteti cu adevarat!Nu stiu ce s-a intamplat cu voi,dar eu va cunosc si
acum ati patit ceva.Sasuke se infurie si facu semnul de foc spre Naruto,la care
arunca flacari.Sta neclintit cateva secunde.Apoi, crezand ca Naruto e deja
terminat paseste sa ia bila.Din spatele flacarilor apare insa baiatul blond.Pare
acum mai serios.

-Iti va trebui mai mult de atat,Sasuke!Priveste-ma,nu am nimic!Lovesti
ca o fata fraiere,he he…

Aceste vorbe o infuriara si pe Sakura.

-Stai,Sakura,voi lupta eu! Acum,baiatul isi activeaza sharinganul.
-Clona umbra jutsuu!!!striga naruto.Pare a fi mai sigur pe sine,mai constient de ceea ce face.Labirintul se umple de 200 clone ale lui Naruto.

-Atacati-l pe netremnicul asta!le porunceste.
***

Lupta celor doi declansaza o explozie…cei trei copii cad pe pamant si raman inconstienti...

…dupa mult timp se trezesc.Fata e cam ametita si o
doare capul.

-Ce s-a intamplat?ii intreaba pe Naruto si Sasuke.

-N-am idee raspunde Naruto,dar se pare ca mai avem o bila.
Si ultima bila iese din pamant printr-o mica gropita.Cu totii sunt fericiti.
-Yee,cele trei bile sunt ale noastre,rasuna glasul Sakurei.
-Sa iesim de aici!
-Dar pe unde?pe unde am venit?
Ceva ca o tornada ii scoate pe copii din labirint.
-Ah,mai bine iti inchideai gura.Naruto!Sakura e intoarsa acum cu capul
in jos pe o ramura de stejar.
Ce ghinion pe ea…afara bate vantul si…in cateva momente e deja jos,trantita pe pamant.

-Eii..cum a fost?intreaba o voce de baiat.
-Kakashi-sensei!tresar cei trei.Sakura se ridica.

-Pai nu a fost usor,dar ne-am descurcat,vezi?se lauda Naruto.
-Bravo voua!la urma urmei eu v-am antrenat,nu?
-Las-o balta Kakashi Sensei,nu e nevoie sa te dai istet cu noi,spune
sasuke..mergem sa ne odihnim…
-To be continued-



Edit by Ginny: NU e necesar sa pui bold inainte si dupa fiecare replica.. ajunge sa pui odata la inceput si odata la sfarsit =]] ti'am mai corectat eu pe ici pe colo, adica am mai scos din bold [ acum tre sa plec , dar nu am terminat:)) ] si cand ma intorc las si un comm =]]] btw , te chinui prea mult.. sa incepi de fiecare data sa pui din nou font si bold.. pfai.. e o pierdere de timp.
Sus In jos
Geor!
Ficat cu iaurt
Geor!



Calea destinului- Naruto Empty
MesajSubiect: Re: Calea destinului- Naruto   Calea destinului- Naruto Icon_minitimeMier Mar 18, 2009 4:16 pm

hmmm...mi'a plcut! chiar a fost frumos!
Sus In jos
Ginny
Admin
Ginny



Calea destinului- Naruto Empty
MesajSubiect: Re: Calea destinului- Naruto   Calea destinului- Naruto Icon_minitimeJoi Mar 19, 2009 9:34 pm

Georgi, am comentat si la Lavinia=]] mai sus de antepenultimul tau post..

Deci, Lavinia.. iti ador ficul:X sper ca va fi unul Sasu - Saku, nu? :X ma bucur ca nu grabeti chiar atat actiunea, ca altii.. adica am citit ficuri in care Sasuke se indragosteste de Sakura inca din prima sau a doua parte Neutral tu respecti caracterul lor:X
Acum.. chiar e cam rapid in partea asta=]] mai corectez putin, sper ca nu te superi:))
tu esti draguta >:d<


Lavy a scris:


Kakashi le comunica copiilor despre noua lor misiune.
-Fiti atenti,le spune el,in acesata misiuneAcum va trebui sa le gasiti pe acestea, le zise Kakashi, aratandu'le trei bile.Cred ca v-ati dat seama cum sunt:roz pentru Sakura,albastru pentru Sasuke si portocaliu pentru Naruto. [ pentru ca oricum nu se tine seama de culori in fic, nu e necesar sa se precizeze care cum este ]
-O nimica toata! il intrerupe Naruto.
-Mai bine asculta si apoi da-ti cu parerea,Naruto! Nu e chiar cum crezi tu.Bilele vor fi ascunse in labirintul de “cost”.Si Aveti doua zile sa le gasiti…a,poate va fi de folos sa va spun ca Am uitat, continua Kakashi zambind. Labirintul nu e sigur.In interiorul peretilor de verdeata traiesc tot felul de creaturi :de la cele mai mici,la cele mai mari…
-Dar Kakashi-sensei,daca nu vom gasi bilele? replica Sakura speriata.
-Veti vedea la finalVeti muri in chinuri. Glumeam, adauga el, vazand expresiile lui Naruto si Sakura. [ devreme ce pana la urma le gasesc, nu se potriveste " Veti vedea la final " - expresie care subliniaza ceva de genul - sigur nu le veti gasi ] Pana atunci va urez succes!
-Nu-ti face griji Sakura,Le vom gasi! tipa [ E ca si cum ar avea crize ] striga Naruto hotarat.
Iata si labirintul... Un infinit de crengi, de frunze, de pericole. Un nesfarsit izvor de probleme. Sakura ramane in urma, simtindu'se singura in fata misterului labirintului. Ca un soarece intr'o cursa. [ ma rog, mai bagi si tu niste povesti acolo ]
Cei trei Baietii intra in labirint inauntru. Fata se grabeste, reusind sa ii ajunga.
Inautru este Intuneric ,iar copacii par putin stranii..., neliniste, panica... un vant puternic isi face loc prin te tufe[ suna ca naiba.. ] natura ce ii inconjoara si ii doboara [ what? un biet vant ii doboara? si se mai numesc ninja?.. aoleu.. in fine ] pe copii.
-Ce a fost asta?tresare sasuke [ Nu cred ca Sasuke s'ar speria de un vant=) ] Sakura.
-Nu stiu…raspunde[ Nu prea este un raspuns la intrebarea de mai devreme ] se infioara Naruto.
-P-pai suntem pe cale de a aflla! tipa [ alta cu crize! vrea sa moara Naruto de inima? hai sa zicem ca nu incepe imediat sa urle.. e si ea socata la inceput, ce naiba.. nu vezi zilnic cate o dihanie de'asta ] spuse Sakura, soaptele sale terminand intr'un tipat infiorator. care e aflata in fata unui monstru cu cap de om,coarne,si corp de lup. Sasuke si Naruto se intorc spre ea. Fata statea inmarmurita in fata unui montru care aparuse parca din neant... Avea corp de lup si coarne, iar putinele trasaturi omenesti abia i se ghicesc in ochii care, odata, demult, ii apartinusera unui om...
Naruto arunca spre el cu un kunay,dar acesta il prinde;apoi face un
jutsu prin care se teleporteaza sub pamant si il face sa se zguduie ca in
timpul unui cutremur.Apoi iese si o musca pe Sakura de picior.Ea lesina… [ Pe scartzul meu ca habar n'am ce'i ala kunay!! asa ca nu pot modifica aici.. dar mi'a sarit in ochii fragmentul asta sec.. e totusi o lupta O_O merita descrise sentimentele, panica, groaza;) mda, mai ales cu Sakura asta care lesina imediat.. se lasa muscata de picior ca tuta.. ]
-Naruto,spune Sasuke,ia-o pe Sakura si plecati de aici.Vin si eu indata imediat ce termin cu caraghiosul asta aici!
Naruto sta o clipa intepenit [ teapan ca tataie ] inlemnit, groaza citindui'se pe chip in lumina difuza a labirintului. Sasuke striga din nou, asa ca Naruto ,apoi o ia pe Sakura si fuge.
-Hm,esti curajos Uchiha…ii zice bestia, vocea lui semanand cu un marait.Dar sa te vad acum.!. ACUM! [ pentru ca face manevra in acest moment, trebuie evidentiat lucrul asta ] Acesta sare inspre adversar; ,facand un semn cu mana. [ de "la revedere" sau ce...? manierat baiatul .. ] In cateva clipe In clipa urmatoare Sasuke e trantit pe pamant.
-Ah…s-a terminat!se enerveaza Sasuke. Acum se radica si arunca in bestie cateva shuriken-uri,la care aceasta cade stinsa.Se ridica hotarat, emanand putere si inspirand teama. Incearca un shuriken, dar creatura ii raspunde. Totul continua in acelasi fel. Sasuke pare de neinvins, in timp ce monstrul este epuizat; Se stinge incet... Un ultim atac al lui Sasuke il rapune. Pamantul se pateaza de picaturi de sange [ asta moare si cad doar cateva picaturi de sange din el?! ] Sangele creaturii pateaza pamantul. si O clipa este tacere, apoi, cu un sunet infiorator, pamantul se cutremura si lichidul rosu, esenta vietii, se evapora... spre Sasuke aluneca usor o bila lucioasa, de culoare roz deschis. roz. O ia, privind'o cateva momente, repede si fuge spre colegii sai.


Continui maine=]]] ca acum nu mai am timp:-"
Oricum, sper ca se baga ceva love si pe aici:X abia astept capitolul urmator:X
Sus In jos
Lavy
Sarmalutsa
Lavy



Calea destinului- Naruto Empty
MesajSubiect: Re: Calea destinului- Naruto   Calea destinului- Naruto Icon_minitimeVin Mar 20, 2009 1:23 pm

Oo,Ginny ms pentru corectari....si povestea SasuSaku incepe abia pe la capitolul 5....
si app,nu stiu de ce s-a pus [ b ] la inceputul fiecarui enunt pt ca eu am pus numai la inceput si sfarsit...
oricum pun si mai departe:)

Capitolul 3-Rapirea.

Este dimineata insorita.Sakura se trezeste si priveste pe fereastra.Pasarelele ii ciripesc vesele la geam.O dunga intunecata in fata pervazului „fura”atentia fetei dar inaintea de a vedea ce este,un alt zgomot o atrage din camera ei.
-Este cineva aici?intreaba indreptandu-se spre sifonierul cu haine.
Incet,se apropie si deschide usa.Cu ochii mari sta si priveste in fata sa.
-Ci...?nu are timp sa termine propozitia,caci individul/a sare asupra ei.Apoi... nu se mai aude decat un tipat.
Doica Sakurei urca repede scarile si intra in camera copilei.
-Fata mea,unde esti??apoi zareste fereastra deschisa si striga:Sakuraaaa!
Repede se imbraca si coboara in gradina cu trandafiri de langa rau.Aici soarele patrunde parca mai intens mangaind petalele florilor.Dar nu o gaseste.Il zareste insa pe Naruto care se pregateste sa sune la usa.
-Baiete,striga aceasta!Sakura nu este cu tine?
-Buna ziua si nu,nu e!Am venit sa vad daca vrea sa mergem impreuna la antrnament.
-Ea nu este aici.Acum cateva minute am auzit-o tipand,iar cand am intrat in camera sa nu mai era acolo.Ceva s-a intamplat.
-Nu-ti face griji,zice Naruto zambind.Voi afla eu unde este.Stai aici!
Naruto iese din curtea casei fugind.
***
-Unde ar putea fi?se intreaba in timp ce merge prin padure.
-Hei,Naruto!
-Sasuke....
-Ce faci aici?si de ce nu esti cu Sakura la antrenamente...Nu crezi ca am intarziat?
-Nu e timp!Sakura a disparut!Nu mai e la ea acasa.
-Ce tot spui,prostule?nu avem timp sa spunem glume acum.
-Nu este nici o gluma! Trebuie sa o gasim pe Sakura chiar daca vom intarzia la antrenamente!
-Trebuie sa fie pe aici,replica Sasuke linistit,nu cred ca s-ar duce undeva fara sa ne spuna.
-Doica ei nu a mai gasit-o in dormitor....a azuzit un tipat..
-Hhh...
Cei doi sunt despartiti de un kunay care se infige in pamant.
-Hm,ce-i asta?!striga Sasuke,iar apoi priveste ramura unui stejar batran pe care sta un baiat inalt,blond,cu ochii caprui-verzui si alungiti.Poarta un tricou negru cu guler lung,bretele albe deasupra,pantaloni gri,curea neagra si pe maini are bandaje de protectie.
-Bine,bine,sa inteleg ca o cautati pe prietena voastra,nu?atunci va pot spune ca stiu unde este.
-Cee???intreaba Naruto enervat.Cine esti?Si spune-ne imediat unde s-a dus!
-Ei,dar ce-i cu graba asta?Orice raspuns are si un castig nu?Cat despre mine,nu va pot spune decat ca ma numesc Yujirou Asamate.
-Ce vrei?-Sasuke
-Hm,nu cer tocmai o mare recompensa..vreau ca jumatate din puterea lui Kiubbi sa fie a mea!
-Cee???-din nou Naruto
-Naruto;tipul asta e nebun de legat!ii replica Sasuke.
-Nu poti obtine o putere dupa bunul plac,caraghiosule!striga deodata baiatul(Naruto).Crezi ca eu am vrut asta?Sa iti spun eu,:Nu!si totusi o am...o am chiar in mine si nu pot schimba nimic.Asta mi-a fost dat de o persoana prea importanta ca sa imi mai poata fi luata de cineva ca tine!Nu si cat voi fi in picioare!fara a-si da seama,Naruto incepuse sa strige la blondul din copac cu un glas foarte tare si furios.
Sasuke ramane uimit.
-Hm,ai uitat ca am pus asta in schimbul colegei voastre?Copile,nu te-am intrebat daca vrei sa imi dai demonul,ti-am spus ca iti vei revedea prietena numai cand eu voi incepe sa simt puterea!
-Stiu ce ai vrut sa spui!Eu ti-am dat simplu,raspunsul.Ma voi lupta cu tine si voi castiga.Jur asta!
-Esti cam prostanac...dar asta e,daca nu vrei sa asculti.Crezi ca ma poti bate?tu?Fi serios,esti ca terminat.
Naruto se intoarse spre Sasuke si ii zambi.Acesta nu izbutea sa ii ghiceasca gandurile blondului.
-Hei,ce faci?Ai auzit ce a spus?Esti slab pentru el.incerca Sasuke sa ii spuna.
-De ce imi zici asta??!ii raspunse Nruto printr-o alta intrebare.Fata ii deveni serioasa...ceva nu era in regula.E ceva cu tine;Nu spune ca te-a speriat tipul asta?!!rase...
-Fi serios si lasa-ma pe mine!-Sasuke
-Hei,il voi termina!Am mai luptat cu senbon!Tu stai si numara secundele numai!ranji Naru.
***
Sakura este inchisa intr-o pestera pe jumatate intunecata.Picaturi de apa se scurg pe pereti,pana ce cad pe pamantul rece.Bucata de stanca pe care sta este inghetata.O cuprinde un fior si incepe sa strige:
-Heei!Da-mi drumul imediat!!Am intarziat la antrenamant!Senseiul meu se va supara!
Sta cateva secunde,dar vazand ca nu primeste raspuns,se asaza inapoi pe bucata de stanca.Fata i se incrunta si ofteaza puternic....
Un baiat cu parul lung ,castaniu si desfacut se apropie de gratile din fata Sakurei.Fata il vede.Are ochii caprui si este ceva mai inalt ca ea.Deci ar fi cu 3-4 ani mai mare.
Se ridica de pe piatra si dorind sa se apropie de el,se impiedica si Zbooom!!cade pe spate.Baiatul izbucneste in ras.
-Ouh....zice ea apoi. Se ridica.
-Esti cam impiedicata,huh?se adreseaza el stapanind cu putinta rasul.
-Cine esti?Si unde este cel care m-a adus aici?Dati-mi drumul imediat!Sakura incepe sa tipe.
-Hei,ce ar fi sa taci?Iti vom da drumul cand se va intoarce Yojirou...numai daca il va termina pe..se opreste putin,apoi continua pe un ton mai serios.:Naruto Uzumaki!
Sakura isi face ochii cat cepele si intinde un picior in spate.
-Naruto?Ce vreti de la el?E doar un tantalau,nu va poate face fata!De ce vreti sa il raniti?
-Stii...ti-am dat prea multe detalii.Cred ca e in regula sa nu stii mai mult..deocamdata.
-Da...nici macar nu ti-ai spus numele...si mi-ai dat multe detali..??!hh...
-Daca asta te intereseaza acum,nu ma deranjaza sa ti-l spun.Sunt Jocobo Urimiki!ii spune baiatul peste umar,pregatindu-se sa plece.
-Dar....striga Sakura aspoi,Sasuke e bine?ce face unde e?
Jocobo se opreste.
-A,celalalt!Nu intentionam sa ii facem nimic dar deindata ce se va opune regulilor noastre,il vom omori.Pleca.
Sakura ramane nemiscata.Nu se poate gandi decat la cum poate scapa din lucul asta,sa isi salveze prietenii.De parca ar face ceva...se aseaza gemand...
***
Lupta celor doi e pe sfarsite.Amandoi sunt doboraiti ...adica,toti trei...Sasuke nu putuse sta de o parte si a intervenit intre cei doi.Dar dupa ce Naruto a fost pus la pamant,acesta a continuat lupta,sfarsind cu un shuriken trecut prin bratul stang si doua senbonuri in piept si in picior.
Celalalt este insa gata mort,cu un rasengan aproape dezastruos de nereusit,dar totusi bun,trecut prin pieptul sau si batut zdravan de 6 clone Naruto.Apoi nescapat de armele lui Sasuke.
Trece ceva timp pana cand in padure apare Jocobo.
Priveste tinta spre baieti,apoi il opserva pe Yujirou sangerand,intins pe pamant.
-O-oh nu...murmura cu glas incet de parca s-ar teme de ceva.Il ridica pe bratele lui lungi si pleaca.
...
-Sasuke,rosteste Naruto.
-Ah...Ceva ca o ceata groasa ii intuneca privirea brunetului si cade pe spate.Se ridica apoi cu putinta si il priveste lung pe Naruto.Unde a plecat?
-Nu l-am gasit aici cand mi-am revenit!Cred ca a fugit.
Sasuke se incrunta.
-Si Sakura?
-Trebuie sa o cautam!Afurisitul nu ne-a spus unde e.Sa mergem.!!!


kunay=cutit
Sus In jos
Ginny
Admin
Ginny



Calea destinului- Naruto Empty
MesajSubiect: Re: Calea destinului- Naruto   Calea destinului- Naruto Icon_minitimeVin Mar 20, 2009 4:34 pm

Asa=]] continui la penultima parte=]]]
Fac asta.. ca n'am ce face:-" nu te superi, Lavy, nu? :*


Lavy a scris:


-Am terminat… Gata, i se adreseaza baiatul Sasuke [ daca tot ai pus stelute, inseamna ca ai despartit, pur si simplu, doua fragmente. Daca citesc unul acuma si continui cu partea urmatoare maine, de unde sa stiu eu care este baiatul cu pricina?Wink ] lui Naruto cand ii este indeajuns de aproape.
Blondul zambeste usurat [ strengar sau cum vrei tu ], relaxandu'se.
Fata incepe sa isi revina. [oricum, nu merg doua propozitii seci una dupa cealalta, decat in cazul unei enumerari de genul "Se intuneca. Ploua. Tuna." Deci, trebuie descris ceva. Apropo, daca a fost muscata, nu ar trebui sa sangereze...? ] Sakura intredeschide un ochi. Scoate un geamat, in timp ce intinde mana trmuranda catre rana. Nu mai sangera, dar durerea nu se oprea. Se ridica, sprijinindu'se de un copac.
-Oh, Ce se intampla?intreaba ea lipsita de puteri.
-Sakura! Esti bine? intreaba Naruto, ingrijorat.
-Oh, replica continua ea din nou…. Sasuke, Naruto,ati reusit!Aveti bila! Era fericita. Ranita, dar fericita.
-Hmm…
-Nu a fost usor,Sakura,murmura Naruto.
-Dar a trecut, …si asta e bine,nu? continua Sasuke.
Naruto o lasa pe Sakura pe pamant.Tremurand,ea izbuteste sa se radice…ajutata
de cei doi,desigur.
[ deja pare entuziasmata de reusita baietilor, deci nu mai are ce tremura asa de mult. Partea asta trebuia bagata la inceput - am bagat'o eu=) . Am sesizat ca ai spus "cei doi" .. asta, pentru a semnifica o apropiere intre Sasuke si Sakura?:-? atunci, o sa modific asa : ] Fata se clatina, copacul nemaiputand sa o ajute in mentinerea echilibrului; aproape se lovise de pamantul rece, cand Sasuke o prinde, lasandu'l apoi pe Naruto sa o ajute.
-Haideti,nu mai avem mult timp!relua Sasuke.Trebuie sa gasim si celelalte bile.
Ceilalti doi il aproba.
Nu avem mult timp sa gasim urmatoarele bile, asa ca mai bine ne grabim, spune Sasuke.

---***---
Copiii merg ceasuri intregi,pe lumina si pe negura. [ daca ai pus stelute, nu trebuie deloc descris ce s'a intamplat intre timp . Adica, drumul. ]
Este 12 noaptea. Frigul se lasa treptat. Cei trei se opresc putin pentru a se odíhni,dar repede isi reiau drumul.
Mintea lui Naruto este invaluita de ceata. Nu poate vedea nimic in juru'i, simte nevoie disperata de aer... O speranta. In departari, vede Naruto observa in departare, kimonoul rosu al unui Ninja. si Se grabeste sa vada cine este… in speranta ca ii poate indruma pe toti trei pentru a gasi bilele.
Spera ca necunoscutul ii va ajuta.
Sakura si Sasuke raman in urma…
-Unde s-a dus Naruto?intreaba Sakura uitandu-se in jur.
-Nu il vad pe nicaeri…

Ceata ii face treptat sa uite de colegul lor; le patrunde in suflet, li se strecoara pe nesimtite in ganduri...

In cealalta parte a labirintului, Naruto da de o fundatura ...
-Mm, Nu e numic aici! Unde a disparut,baieti ¿!Se intoarce dar un ii mai
gaseste pe cei doi colegi de echipa.Pentru un moment ramane neclintit si speriat.
Se intoarce, asteptandu'se sa isi vada colegi, dar se trezeste singur in pustiul verde... Ce sa faca acum? Merge mai departe…
Labirintul Este foarte intunecat si cu greu poate vedea ce e in jur intuneric. Frunzele fosnesc. Fosnetul frunzelor este inspaimantator noaptea... Sunt mii de drumuri pe unde poti merge, mii de intersectii de vise si ganduri. E frig... Naruto simte cum frigul il cuprinde si abia mai inainteaza... ”o voi face!”.Acest gand nu ii permite sa se opreasca. Dar el nu se da batut.
Peste ceva timp,observa ca Aude pasi. Se opreste, ascultand. Nu se mai aude nimic. Incepe din nou sa mearga, zgomotul pasilor reincepand... o crenguta se rupe sub piciorul altei persoane... Este urmarit.Se opreste iar.In orice clipa poate fi prins; si mai clar: in orice clipa poate fi terminat... E din ce in ce mai rau…
Arunca doua kunay-uri in stanga si in dreapta dar individul,sau ”indivizii” nu se arata.
-Gata!striga infuriat,iesiti afara!
Din spartele a doua siluete mari si drepte ale unor copaci ies doi tineri : o fata si un baiat. Fata are parul lung, roz cu reflexii roz si ochi verzi ce stralucesc stralucitori in intuneric bezna. Baiatul are parul inchis la culoare,cu reflexii albastre si ochi rotunzi ca doua perne negre.
Privirea lui Narutp ii este indreptata numai catre baiat, spre ochii lui negri... nu schiteaza nici'un gest. Este uimit. Fara sa vrea ramane intepenit la vederea acestora. Cu greu face o miscare si reuseste sa strige striga tare:
-Voi…voi m-ati urmarit pana acum? la aceasta intrebare,baiatul brunet ii raspunde pe un ton rece:
-Da-ne bila. si totul va fi bine;stiu ca ti-am lasat-o in timpul cautarii. El vorbea Parea calm, desi ochii parca imprastiau scantei de dispret, de ura... .Din ochii lui pareau sa iese scantei…
-Sasuke??!mai striga naruto. [b]sopti Naruto. Sigur nu esti tu. Esti in coma alcoolica sau ce...?!

-Fa ce iti spune si nu vom lupta, ii sopteste Sakura. spune Sakura incet.
Naruto inghite in sec dar reuseste sa isi faca , curaj.
-Va trebui sa luptam pentru ca asta nu va dau pana ce nu va schimbati in ce sunteti cu adevarat!Nu stiu ce s-a intamplat cu voi,dar eu va cunosc si acum ati patit ceva. S'a intamplat ceva cu voi. Naruto face un pas inainte, hotarat. Nu vreau sa fiu nevoit sa va atac si sa ma apar de... voi. Dar va trebui sa luptam.
Sasuke se infurie si face semnul de foc spre Naruto ,la care arunca flacari Flacarile tasnesc inspre baiatul blond. Sta neclintit cateva secunde clipe. Apoi, crezand ca Naruto e deja terminat, paseste usor inainte sa ia bila. Din spatele flacarilor focului apare insa baiatul blond Naruto, razand. Pare acum mai serios.
-Iti va trebui mai mult de atat,Sasuke!Priveste-ma ,nu am nimic! Lovesti ca o fata fraiere,he he… [ sunetele, de obicei, nu se reproduc in povesti / carti ... adica, in loc de "he he", e mai bine sa zici "rade X-ulescu". ] Loviturile tale nu ma ranesc, sunt ca niste adieri line... ca si cum puterea unei fetite fraiere s'ar pune cu a mea, rase Naruto.
Aceste vorbe o infuriara si pe Sakura.
-Stai,Sakura,voi lupta eu!

Vorbele nu il ating pe Sasuke. Acum, Baiatul isi activeaza sharinganul.
-Clona umbra jutsuu!! ! striga naruto. Pare a fi mai sigur pe sine,mai constient de ceea ce face. Labirintul se umple de 200 clone ale lui Naruto.
-Atacati-l pe netremnicul asta!le porunceste.

Lupta continua...

***
Lupta celor doi declansaza o explozie…cei trei copii cad pe pamant si raman inconstienti...…dupa mult timp se trezesc.Fata e cam ametita si o doare capul.
-Ce s-a intamplat?ii intreaba pe Naruto si Sasuke.
-N-am idee raspunde Naruto,, dar se pare ca mai avem o bila, spuse Naruto, aratand spre Si ultima bila care iesise din pamant printr-o mica gropita. Cu totii sunt fericiti. [ imi aduce aminte de propozitia " Ana are mere " ]
-Yee, Cele trei bile sunt ale noastre,rasuna glasul Sakurei.
-Sa iesim de aici! se entuziasmeaza Naruto, dar dupa un moment umerii ii cad si el mormaie: Dar pe unde ,pe unde am venit? ...?
Ceva ca o tornada ii scoate pe copii din labirint. Vantul puternic ii ia pe cei trei, scotandu'i la lumina; erau asa de aproape de iesire!... tot timpul s'au invartit in jurul acestei porti...
- Ah,mai bine iti inchideai gura.Naruto!Sakura e intoarsa acum cu capul in jos pe o ramura de stejar. NARUTO!! Trebuia sa taci! Sakura abia se tinea de creanga de stejar pe care aterizase.
Ce ghinion pe ea…afara bate vantul siin cateva momente, si e deja jos,trantita pe pamant.
-Eii..cum a fost?intreaba o voce de baiat barbat. [ Kakashi nu e baiat=) ]
-Kakashi-sensei! tresar cei trei. Sakura se ridica.
-Pai Nu a fost usor,dar ne-am descurcat, vezi?se lauda spuse Naruto, " modest ".
-Bravo voua! La urma urmei eu v-am antrenat,nu?
-Las-o balta Kakashi Sensei,nu e nevoie sa te dai istet cu noi,spune
sasuke..mergem sa ne odihnim…
Las'o balta sensei, mergem sa ne odihnim, replica Sasuke.



VAI DE CAPUL MEU:O nu mai corectez in veci ficuri =]]]
Comentez doar de acum incolo=]]] oricum te'am suparat destul Sad

Si repet intrebarea pentru a zecea oara [-( ei sunt copii ca in anime, sau sunt mai mari? [ sper ca a doua varianta - motivul il stii:)) cuplari, saruturi:X ]

Daca nu ai vazut intrebarea, inseamna ca nu te'ai uitat peste sfaturile mele:( alea de mai demult =]] eu am corectat putin ficul pentru a'ti da un ajutor, Lavi.. daca nu vrei, trebuia sa imi zici, nu mai ma chinui sa fac comm'uri de 2 km:))

Cat despre partea noua.. ma mananca sa corectez putin inceputul=]]

Citat :
Este dimineata insorita.Sakura se trezeste si priveste pe fereastra.Pasarelele ii ciripesc vesele la geam.O dunga intunecata in fata pervazului „fura”atentia fetei dar inaintea de a vedea ce este,un alt zgomot o atrage din camera ei.
-Este cineva aici?intreaba indreptandu-se spre sifonierul cu haine.
Incet,se apropie si deschide usa.Cu ochii mari sta si priveste in fata sa.
-Ci...?nu are timp sa termine propozitia,caci individul/a sare asupra ei.Apoi... nu se mai aude decat un tipat.
Doica Sakurei urca repede scarile si intra in camera copilei.
-Fata mea,unde esti??apoi zareste fereastra deschisa si striga:Sakuraaaa!
Repede se imbraca si coboara in gradina cu trandafiri de langa rau.Aici soarele patrunde parca mai intens mangaind petalele florilor.Dar nu o gaseste.

Dimineata din nou... Banala priveliste a fiecarui rasarit de soare ascunde insa multe mistere... Lucruri necunocute, banuite insa din umbra.
In dormitorul sau, Sakura este intrerupta din visare. Se intinde la loc, cascand. Nu stia cine sau ce o trezise, cert e ca abia reusise sa doarma si era o blasfemie sa se treazeasca acum! Un zgomot o face sa tresara. Tremurand, se ridica din pat, dand patura groasa la o parte, nestiind daca sa se ascunda sub ea sau nu. Hotaraste sa se imbrace si sa faca un dus mai intai. Nu indrazneste sa se apropie de geam - simtea... pericolul...
---***---
Aproape uitase. Stia ceva, dar uitase... A fost prinsa pe nepregatite cand s'a intors de la baie. Imediat ce a inchis usa camerei sale dupa ea, cineva i'a pus mana la gura si a apucat'o de gat. Fata s'a zbatut, a incercat sa tipe, dar asta l'a convins pe atacator sa o tina si mai strans. Printre degetele lui, Sakura a reusit sa tipe...
Doica sa o aude, dar ajunge prea tarziu. Fereastra este larg deschisa. Femeia se sperie, dar crede ca Sakura se ascunde... o cauta... si nu o gaseste.
- Sakuraaa!!...



Am terminat =]]] uuui, comm'urile mele sunt cam cat un next normal O_O
ABIA ASTEPT NEEXT:X SI ABIA ASTEPT SA INCEAPA POVESTEA SASU - SAKU !!! :X
Sus In jos
Lavy
Sarmalutsa
Lavy



Calea destinului- Naruto Empty
MesajSubiect: Re: Calea destinului- Naruto   Calea destinului- Naruto Icon_minitimeVin Mar 20, 2009 6:02 pm

Ginny,ti-am vazut intrebarea mai sus dar chiar nu stiu cum de am uitat de ea Embarassed
deci,eu ma gandeam sa aiba aceeasi varsta ca in anime ...cred ca se pot saruta si la 13 ani:))
dar pe parcurs vor mai creste si ei:D
Sus In jos
Ginny
Admin
Ginny



Calea destinului- Naruto Empty
MesajSubiect: Re: Calea destinului- Naruto   Calea destinului- Naruto Icon_minitimeVin Mar 20, 2009 7:05 pm

Cred ca ar fi mai normal sa aiba 14 ani la inceput =]]
Sau, eventual, Sasuke sa aiba 14, Naruto aproape 14, iar Sakura 13 jumate =]]]]]]

Mrg, cum vrei tu, e ficul tau:*

>:d<
PUNE NEXTUL CA MOOR:X abia asteeept:X
SASU SAKU FAN FIC !!!! =P~
Sus In jos
Ginny
Admin
Ginny



Calea destinului- Naruto Empty
MesajSubiect: Re: Calea destinului- Naruto   Calea destinului- Naruto Icon_minitimeLun Mar 23, 2009 6:31 pm

Unde e nextul?
Unde e nextul?
UNDE E NEXTUL? X(

Sad(

WE UANT ZA NEXT !!!
WE UANT TO RID ZIS!!
UAA!!
BICAZ UI LUV RUMANIA.. aa.. ignorati capsul =]]

Vreau neeext.. Sad
:X:X
Sus In jos
Lavy
Sarmalutsa
Lavy



Calea destinului- Naruto Empty
MesajSubiect: Re: Calea destinului- Naruto   Calea destinului- Naruto Icon_minitimeMier Mar 25, 2009 6:46 pm

Aoleo Ginny,nu am mai scris nimic din urmatorul capitol:) si te avertizez ca trece anu' pana sa fac eu ceva:D
Oo si ms mult:*:*:*
deci capitolul patru urmeaza acum...
Capitolul 4-Descoperirea

Copiii pleaca...si dupa cateva momente sunt in fata stancii unde e Sakura.
Se opresc si se holbeaza la o tanara fata care isi ia pranzul pe piatra.Aceasta ii observa si se intoarce catre ei.
-N-nuu!!atriga cei doi intr-un glas.O pereche de ochi mari,de culoare verde ii tintesc cateva clipe.E asa....frumoasa...!se prabusesc ca gainile care nu mai stiu sa zboare pe pamant.
-C..waaai!!se sperie tanara.ii priveste pe cei doi „tantalai” ce ii stau la picioare.
Sunteti bine?
Ei se ridica printr-o singura miscare.
-Cu siguranta sunt bine...mai bine ca oricand!
-Naruto,il atentioneaza, Sasuke,avem ceva de facut.
Visul lui frumos dispare dintr-o data.
-Da,dar...izbuteste sa spuna.
-Haide!
Fata nu inceteaza sa ii priveasca.
-Naruto!continua Sasuke.
Il apuca de un brat si sar amandoi intr-un copac.Creanga dupa creanga se numara inaintea lor pana ce le lasa pe toate in urma,zarind in fata lor numai tufe..
Ajung astfel la o pestera pustie.
Patrund in intunericul,printre peretii inghetati si umezi.
-Brr,cum cezi ca poate sta Sakura in frigul asta?sunt multe alte locuri unde...
-Unde ce..?hm,Naruto??
-Sakuraa!exclama blondul privind-o printre gratile subtiri.
-Sunteti bine? Se intereseaza ea.
-Mda,suntem in regula,murmura brunetul.Sper ca nu ai patit ceva in acest timp...
Unul dintre ei rupe iute barile de fier ce ii despart.Sakura se apropie.
„Chiar a spus asta?”Fetei nu ii venea sa creada...mai,mai si sarea pe el.
-N-nu am nimic...multumesc pentru grija.
Raman in tacere cateva secunde.
-Hai sa mergem!intervine Naruto..Am pierdut destul timp...
-Si Kakashi-sensei?
-Nu cred ca isi va face griji...nu prea multe.Ii spunem maine despre asta,ok?spune sasuke hotarat.
Ceilalti misca in semn afirmativ din cap.
In timp ce pasesc spre iesire,Jocobo le taie calea.De data asta nu e singur.In spatele sau mai e o fata inalta,cu par buclat,auriu ce sclipeste in bataia soarelui.
-Jocobo?!exclama sakura.Si cine e ea?
-Ce?Jocobo?Il cunosti pe tipul asta?-naruto
-E o poveste lunga.individul ranjeste.Cat despre ea,este Victoria-chan.Isi retrage buzele in timp ce vorbeste,astfel incat i se pot vedea dintii.
-Gata,m-ati zapacit de tot!!se plange naru,de unde mai sunteti si voi?
-Gata cu intrebarile si sa trecem la subiect:va cautam pentru a ne razbuna.L-ati ucis pe prietenul nostru,Yujirou si acum veti sfarsi terminati.
Victoria-chan rade incet.
Sasuke se uita urat catre cei doi,iar Sakura ii arunca priviri ciudate baiatului.
-Sa luptam atunci!spune dupa ce sta neclintit cateva secunde.
-Dar...dar nu,Sasuke!Nu puteti!Nu aveti destula chakra pentru alta lupta si...
-Poate ca nu....o intrerupe el,dar ranile noastre s-au refacut complet.Suntem in regula deci.
Naruto nu mai stie pe cine sa urmareasca.Face cativa pasi si ajunge langa Sasuke.

Primul atac este facut de Jocobo:arunca trei kunay-uri spre Naruto si Sasuke,dispare si li se arata prin apa din lacul apropiat.De acolo iese cu inca 5 clone pentru ca atacul sau sa fie mai complet si sa ii poata lovi pe amandoi o data.
Dupa alte atacuri intre baieti,Sakura prinde curaj si o provoaca pe Victoria-chan.Aceasta nu ii refuza provocarea si i se alatura in lupta.
***
Cateva ore mai tarziu baietii sunt la pamant(lesinati).Cei doi- Victoria-chan si Jocobo Urimiki- au fugit in urma cu cateva minute,avand putine rani.Sakura insa nu a patit nimic pentru ca cealalta fata nu a fost atenta prea mult timp la atacurile sale slabe,ajutandu-l pe colegul ei in lupta.Totusi,Sakura se teme pentru prietenii sai.
-Ce sa fac?se intreba pe sine.Daca nu se recupereaza repede?Ah...
Cateva minute sta nemiscata,fara sa scoata vreun sunet cu genunchii in brate.
-Sa..sakura,spune atunci o voce inceata,dar frumoasa.
Se intoarce. Un zambet i se asterne fetei pe chip cand isi vede prietenul.
-Sasuke!Esti bine.Nu stii ce ingrijorata am fost!
-Pentru mine?Nu iti face griji..nu am nimic...
-Da,pentru......aa,voi.Si cum poti spune ca nu esti ranit?Uita-te la tine,sangerezi.
Fata ii apuca bratul si il strange tare.Dar nici un moment nu isi muta privirea de la el.
Cu greu,isi revine si Naruto.
-Oo,unde s-au dus?spune cu prima miscare si sare in picioare.
-Au fugit.Cred ca s-au multumit cu atat.le spune Sakura tresarind.
-Lasii...replica brunetul nepasator.
-Pai bine...atunci...sa ne intoarcem,le spune Sakura schimband totodata subiectul.Il ridica usor pe Sasuke si le zambeste baietilor.

Copii se intorc spre case.Il lasa intai pe Naruto,apoi merg si ceilalti doi spre casele lor...pe acelasi drum.
-Si,Sasuke,se aude incet glasul Sakurei.Ce crezi despre ziua de azi?
Baiatul nu prea este atent la cuvintele tovarasei sale.
-A,poftim?Te referi la ce s-a intamplat azi?-Sasuke.
-Mda...asa cred...Isi muta privirea spre cerul inflacarat.Cativa nori formeaza plapumi albe peste dungile rosiatice ale vazduhului.Soarele apune,dar totusi razele lui palide ating chipurile celor doi tineri.
-Pai a fost o zi destul de incarcata...Dar am facut fata acestor inamici,nu?
-Da...si stii Sasuke,vreau sa iti mai spun ceva..Zice aceste vorbe cu jumatate de glas.
-Vorbeste..acum privirile celor doi se intalnesc.Ochii mari,intrebatori ai baiatului se reflecta intr-ai ei.Sakura inghite in sec.
-Ei bine...mai arunca o privire spre padure.Cand se intoarce,isi vede doica langa gardul alb al casei.
Glasul ragusit al batranei ii intrerupe vorba.
-Cred ca acum plec...deci ramane pe maine.Pa!spune baiatul grabit peste umar si pleaca.
-Cred ca da....
Sus In jos
Ginny
Admin
Ginny



Calea destinului- Naruto Empty
MesajSubiect: Re: Calea destinului- Naruto   Calea destinului- Naruto Icon_minitimeJoi Mar 26, 2009 10:25 pm

Cateva ore mai tarziu baietii sunt la pamant(lesinati).

Doamne cat am putut rade la partea asta =]] tocmai pentru ca ai explicat in paranteze ca erau lesinati =]]] intr'o carte normala se pune virgula si lesinati , si mult mai bine " Tarziu , mult mai tarziu , baietii se prabusesc pe pamant, intr'un lesin intunecat si, totusi, binefacator. " Da' mrg :-j


TE IUBESC CA AI PUS NEXT >Very Happy<

Bine, oi fi eu mai tuta, dar chiar nu am priceput cine'i fata de la inceput, dupa care cad aia pe jos . Si apoi, o gasesc pe Sakura ff usor, si lupta e descrisa prea repede , dar oricum E SUPEERB :X
Ador ideea!

Mai ales ca e facut de tine :"> , ficul este minunat .
Tine'o tot asa !!


Ps : " -A,poftim?Te referi la ce s-a intamplat azi?-Sasuke. "
Iar ai facut asta =]]] incearca sa spui "zise Sasuke" , eventual urmat de descrierea unei emotii sau actiuni, de pilda "privind'o scurt" , "zambind in timp ce se lasa usor pe spate in scaun" etc. , sau pur si simplu complemente , de exemplu " incet " pentru verbul " spuse " sau ceva de genul.


Aa, inca ceva. ABIA ASTEPT SA INCEAPA POVESTEA PROPRIU - ZISA SASUSAKU :X
De fapt, inca de acum se vad mustacind pe sub veceu privirile lor pline de griji pentru celalalt :-> ehe ...


Si inca ceva [ =)) ]

Citat :
Mda...asa cred...Isi muta privirea spre cerul inflacarat.Cativa nori formeaza plapumi albe peste dungile rosiatice ale vazduhului.Soarele apune,dar totusi razele lui palide ating chipurile celor doi tineri.
-Pai a fost o zi destul de incarcata...Dar am facut fata acestor inamici,nu?

Ai facut prea repede trecerea de la dialog la descriere. Si ultima replica, suna mai degraba ca e a lui Naruto =]
Mai degraba :
- Mda... Presupun. Ofta. Nu stia nici ea ce spunea.
Privi spre cerul inflacarat. Cate emotii, sentimente, ganduri sunt cuprinse de bratele orizontului, imbratisate de ingemanarea cerului cu pamantul!... Cateva ciori zboara... Neiubite de oameni. Si totusi, nu sunt singure. Se au una pe cealalta. De ce nu se poate sa fie la fel si cu ea si Sasuke? Cate obstacole are de invins... asemeni unui fulg de nea care isi croieste drum spre moarte, pe pemant...
Si'ar dori sa fie ca acele ciori. Sa se simta libera, sa zboare, chiar sub aceasta infatisare; nu conteaza. Ar vrea sa simta plapumile albe care ating sfios liniile de rubin abia - abia conturate, sa zboare si sa stie ca nu are nici'o grija, ca nimeni nu ii impune reguli.
- Clar nu este una din zilele mele bune, zise Naruto, spargand tacerea lasata pe nestiute intre ei, pe strazile pustii. Dar ne'am descurcat, nu?
Sus In jos
Geor!
Ficat cu iaurt
Geor!



Calea destinului- Naruto Empty
MesajSubiect: Re: Calea destinului- Naruto   Calea destinului- Naruto Icon_minitimeDum Mar 29, 2009 8:12 pm

hei, am citit ultimile 2 posturi ale tale si ce nu mi'a placut este partea cand inamicul shi Naruto vorbesc despre puterea vulpei, Naruto zicand ca el nu si'a dorit asta. Practic ai deviat de la subiect. Daca tineau atat de mult la Sakura nu'i mai interesau altceva!
Sus In jos
Lavy
Sarmalutsa
Lavy



Calea destinului- Naruto Empty
MesajSubiect: Re: Calea destinului- Naruto   Calea destinului- Naruto Icon_minitimeMar Mar 31, 2009 4:29 pm

Oo,draguta observatie:si voiai sa ocolesc pur si simplu personajul?nu am avut ce sa bag acolo;de asta am pus asa...ma rog,ms pt obs..
am scris azi continuarea...dar am scris mai putin decat deobicei deoarece nu am avut mult timp...probabil are si greseli:
Capitolul 5-Primul pas

Sakura ajunge in padure.Il priveste ca deobicei pe Sasuke,apoi intreaba:
-Aici ne antrenam astazi?
-Da!spune Kakashi iesind din spatele unui copac.
-Kakashi-sensei!
-Buna si voua!
Deci,sa trecem la subiect caci azi avem ceva foarte important de facut:Tsunade-sama a plecat de dimineata in satul de nisip pentru a-rezolva niste probleme,iar noi vom avea grija de animalele ei.
-C-cee??izbucneste Naruto.Ce fel de antrenament mai e si asta!...animale??!apoi intorcandu-se:
-Animalute...auzi si tu....
-O,Naruto daca tot ti se pare asa simplu sa ai grija de niste animale de casa iti voi lasa tie mai multe.
Ba chiar m-am hotarat sa ti-l dau pe Ton-ton si doua capre.
-Cum?!!Dar...
-Bun,continua Kakashi,Sakura si Sasuke vor primi doi caini.Se intoarce catre ei:nu uitati sa le faceti baie si sa nu ii tineti mult afara!
Naruto izbucneste in ras.
-Nu rade Naruto,asta e si sarcina ta!
Baiatul face ochii mari ca si cum ar implora pe cineva sa-l scape de la un nu stiu ce chin.
-Sa le faci ordine caprelor in adaposturi!
Apoi dispare printr-un norisor de fum.
-Sa ne apucam de treaba!le propune Sasuke.
-Desigur!
-Uff...!Blondul devine serios.Cu pasi grei se indreapta spre capre.
Ceilalti doi se apropie de casa lui Tsunade.
-Intra-
-Deci,Sasuke,ce facem mai intai?
Baiatul ridica umerii in timp ce se indreapta spre canapeaua pe care sade un caine mare si latos,cu ochii ca bilele de margele.E un ciobanesc mioritic de culoare alba.Intr-un alt jet doarme o catelusa in rasa Border Collie,foarte eleganta.Poarta papuci de piele lucioasa asortati cu blana ei deasa.
Fata privaste ceasta frumoasa creatura,apoi se intoarce spre coltul incaperii.Ce sa vezi?O pisica isi face “somul de frumusete” pe mobila,stand cu coada intinsa confortabil pe geamul vitrinei.
Sakura se incrunta.Vrea sa o coboare.Asadar,o prinde cu mana dreapta si o radica la nivelul fetei.Pisica,speriata,sare si ii aterizeaza pe umar.Isi infinge ghiarele in piele,lasandu-i o urma adanca.
-Auchh…isi intinde cealalta palma peste umar.
Sasuke se intoarce spre ea.
-Ce?...ai patit ceva?spune aceste cuvinte in timp ce se apropie de ea.
Sakura isi radica teasta si il privaste lung.
-N-nu,e doar o zgarietura…trece…
Arunca o privare ranei.
-Bine…
El se duce la noptiera de langa usa si scoate o punga de mancare.O pune intr-o farfurie pentru catei si o intinde celui de pe canapea.
-Mananca!porunceste animalului.
Sakura inca se holbeaza la el.Dar atunci ii intalneste privirea si tresare.”La mine se uita?la mine…?”Se intoarce sa se asigure ca nu mai e cineva in spatele ei;dar nu,doar ea si numai altcineva.
Iar el inca o tinteste cu privirea;ba chiar paseste in acea directie.Cand ajunge indeajuns de aproape,murmura:
-Sakura...
-??nu spune nimic,doar se uita ciudat la el.
-Ieri...ai vrut sa imi spui ceva...
Se opreste o clipa si priveste spre fereastra.Dar se intoarce repede:
-...Mai este important acel lucru?...Mai vrei sa imi spui despre ce era vorba?
Sakura tresare.Inima ii bate tare.Abia mai poate spune un cuvant stiind ca Sasuke o priveste atat de adanc,cu asa de mult interes,de parca ar vrea sa ii citeasca gandurile.
-P-pai....
Nu termina de spus,ca ii simte bratul intins langa capul sau,rezemat de perete.
Intoarce in sfarsit viziunea spre usa.Continua:
-Nu era imprtant ce voiam sa iti spun ..eu doar..tu...si..
Nimic din ceea ce incerca sa spuna nu putea duce la capat.
„Sakura,ce te balbai ca o idioata?Spune-i!Nu e asa rau!”isi auzea gandul.Si tocmai atunci,unul din caini incepe sa latre.E cineva la usa...
Sasuke il zareste pe geam pe Naruto.Se duce la usa si ii deschide.
-Hei!
-Nu trebuia sa stai afara?ce iti mai fac caprele?
-Ba da...dar imi trebuie dezinfectant de cotet!una din capre imi scapa de sub control!.
-Desteptule...cotetul nu se curata cu dezinfectant!Ia asta!Ii intinde o matura.
-Cu asta?Si intru in cotet!??nici vorba...se plange blondul ca deobicei.
-Atunci nu ma-ntreba pe mine...
Sasuke ii inchide usa.
-to be continued-
Sus In jos
Ginny
Admin
Ginny



Calea destinului- Naruto Empty
MesajSubiect: Re: Calea destinului- Naruto   Calea destinului- Naruto Icon_minitimeMier Apr 01, 2009 7:27 pm

Ce daca pisica doarme pe mobila ? =]]
Pisicile mele dorm si'n pat si pe dulap si pe birou .. si pe masuta din sufragerie odata =]] in bucatarie nu au voie ...

Da' mna .. E SUPEEERB :X MOOOR:X
HAI CU NEXT CA LESIN AICEA!!!
ABIA ASTEEPT!!!

SARUT ! SARUT ! SARUT !

De fapt, o mica sugestie:)) desi imi doresc la nebunie sa se sarute, as vrea doua chestii:-"
1. Te rog te rog te rog sa descrii sentimentele Sakurei [-o< adica , fiecare miscare, clipire, gand etc=]] stii .. atunci cand e Sasuke langa ea:-"
2. Mai bine sa nu se sarute acum, ca s'ar grabi prea tare=] de obicei , Sasuke e mai distant, si ai putea zice ca dupa data de acum, cand doar se privesc in ochi, el nu ii mai acorda atat interes... si mai tarziu sa reinceapa apropierile :X

Ei, daca vrei, tii cont de aceste doua sugestii:))
So, cum am mai zis ...
FAC INFARCT DACA NU PUI CONTINUAREA:X
E CEL MAI CUL FIC !!! :X


PS: acum am remarcat titlul =]] parca vine mai bine " A Naruto Story " Wink sau , si mai bine, un titlu normal, nu doar "poveste Naruto" ^_^
Sus In jos
Lavy
Sarmalutsa
Lavy



Calea destinului- Naruto Empty
MesajSubiect: Re: Calea destinului- Naruto   Calea destinului- Naruto Icon_minitimeJoi Apr 02, 2009 5:59 pm

super pisici,Gen=)))
ms mult:x am tinut cont de ce mi-ai spus;)
pt tine am scris si continuarea:
Capitolul 6-Confuzii

Se intoarce si intreaba:
-La ce ora trebuia sa plimbam cainii?
Sakura nu mai intelege nimic.„Baiatul asta e tare ciudat...”isi zice ea.Se apropie.
Mintea ii sta in alta parte,de aceea mai intreaba o data ce a spus.
Brunetul repeta.
-Aah...pai...cred ca la 2..Isi da ochii peste cap.
Baiatul leaga cainii cu cate o zgarda si priveste ceasul din bucatarie.
Apoi ii intinde una din lese fetei:
-E fara un sfert!Sa mergem!
Sakura ii arunca o privire animalului.
Fara sa mai spuna ceva,deschide usa si iese inainte.In curte,Naruto se chinuie sa ingrijasca cele doua capre.Cainele latra strans de gat in casuta sa de lemn.
-Naruto!Caprele trebuie hranite inainte de a le pune sa se culce!Nu te mai chinui acolo!
-Sakura-chan...
Ea se indreapta spre baiat.
-Ei si,ce manca ele?blondul ranjeste.
-Nu ai cap?!Kakashi-sensei a spus ca trebue sa strangi morcovi din gradina alaturata!Poti macar sa asculti ce spune?
-Si acum ce?Nu pot fi atent la toate indicatiile...sunt prea multe...
Sakura il zareste pe Sasuke in spate.
-Bine Naruto...du-te si ia-ti morcovii!Eu trebuie sa plec!Ne mai vedem.....
Ii intoarce spatele blondului si alearga incet spre celalalt baiat.El ii arunca scurt o privire si porneste spre parcul din centrul satului.
Cateva minute merg incet,fara sa scoata vreun cuvat sau fara sa pomeneasca de intamplarea de mai devreme.Incet,incet,bancile asezate in colturile parcului se ivesc inaintea lor.Pe una dintre ele,Ino isi aranjaza parul cu varful unui kunay.Sasuke nu o observa,dar Sakura se incrunta pe moment ce ii vede silueta in fata sa.”Ghinion...sa gasesc repede ceva...”
-Oh,Sasuke,incepe ea,am auzit ca parcul e in constructie:fantanitele alea mici s-au stricat cu ceva timp in urma.Se opreste pentru a se asigura ca nu o observa inca.Ce ar fi sa mergem altundeva?
-Cum vrei...
„Da!...”Cand isi ridica privirea o zareste pe Ino inaintea sa.
-Mai mai,Sakura,ce facem noi aici?se amuza ea tintindu-l pe Sasuke.
-Ino...
-Ei bine,vad ca aveti si cateii cu voi!Nu-i problema,haide-ti sa ne plimbam!Fantana tocmai a fost reparata!Ce zici,Sasuke?
-Cat tupeu...Sakura isi iese din fire.Nu...
-Daca te incurca animalul,lasa-l Sakurei!Ii plac asa mult catelusii...ii adora.
Sasuke ofteaza.Paseste inainte,in semn ca accepta propunerea.
***
-o ora mai tarziu-copii sunt inapoi in casa.
Scapata de sub control,cu cateva minute inainte Sakura a ciufulit-o pe Ino,sfarsind in acelasi chip.
-Oh...sa nu o mai vad pe fata aia ca nu stiu ce ii fac!exclama privindu-se in oglinda.Apuca o perie si incearca sa isi descurce parul.Ce o spune Sasuke acum?Nu sunt nebuna...sunt doar putin...oh..
Zareste in oglinda trupul baiatului,rezemat in tocul usii,cu bratele incrucisate.Farmecul privirii lui o inebuneste.Sasuke!De cand...
In cateva clipe,apare in spatele ei.O mana rece ii atinge chipul.
-Ce...?
-Te ajut?
Cuvintele se duc.Glasul ii seaca in acelas mod ca mai devreme.
Baiatul ii trage peria din mana si incepe sa ii atinga parul moale si fin.Doua minute...apoi suvitele ei sunt aranjate ca inainte.Lasa peria pe marginea unui dulapior.
Uimita,Sakura se priveste in oglinda...

Sus In jos
Ginny
Admin
Ginny



Calea destinului- Naruto Empty
MesajSubiect: Re: Calea destinului- Naruto   Calea destinului- Naruto Icon_minitimeJoi Apr 02, 2009 8:05 pm

LAVINIA TE ADOR:X
MULTUMESC MULTUMESC MULTUMESC !!!!

TOTUL imi place la ficul tau ... deci te iubesc:X multumesc de 29376392 ori pentru next!! nu imi venea sa cred cand am vazut ca ai pus continuare :X :*:*

E minunat ...
INO AIA TUTA SI URATA X(
Dar:X LAVINIAAA... nu iti pot zice cat de mult imi place:X il ador il ador il ador il ador il ador il adooooorr
E CEL MAI TARE FIC CU NARUTO EVER:X

Si cand o pieptana Sasuke [ cum suna:)) ] mrg, atunci, este superb:X
NU MAI POOT!!! multumesc mult mult MULT de nextul asta .. si acum ma sinucid daca nu bagi nextul viitor :X
>Very Happy<

Ps: am gasit pe net o poza cu Sakura din fic, asa cum mi'o imaginez eu [ :X ] : click
si varianta anime : click
adica, cum imi imaginez:))

sau, alte variante tari [ :X:X:X ]
http://www.hji.co.uk/hjimages/images/qhs472/hji/medium/2006-red-layers.jpg
http://www.hji.co.uk/hjimages/images/qhs2283/hji/medium/2006-red-curls.jpg
http://4.bp.blogspot.com/_NO2UOMMYKZ0/SKwJjbnkW7I/AAAAAAAAA48/qs7cD3QTGFk/s400/Nice+Scene+Hair.jpg
http://z.about.com/d/beauty/1/5/I/E/Long5.JPG
http://a3.vox.com/6a00c22522420bf21900fa9677838b0002-500pi
http://images-0.redbubble.net/img/art/size:large/view:main/1419800-5-woman-with-red-hair.jpg
http://www.hji.co.uk/hjimages/images/qhs711/hji/medium/2006-volume-red.jpg - dar aici e PREA cret =]]
Sus In jos
Lavy
Sarmalutsa
Lavy



Calea destinului- Naruto Empty
MesajSubiect: Re: Calea destinului- Naruto   Calea destinului- Naruto Icon_minitimeDum Apr 05, 2009 4:21 pm

Frumoase pozele:)-pe cea in varianta anime o ador:x dar eu mi-o imaginam la fel ca in anime...in fine sunt superbe Very Happy
Thanks very much:X
continuarea soseste acum:

Capitolul 7-Impreuna

E seara...
In aceasi casa,copii stau fara sa isi vorbeasca.Naruto a plecat,fiind obosit,dar cei doi nu au terminat inca :misiunea”.
Din cand in cand Sakura izbuteste sa ii vorbeasca baiatului dar in zadar;nu primeste raspuns la niciuna din vorbele sale.
Intr-una din camere sta intinsa in pat...se gandeste.O umbra se opreste in prag.
-Sasuke...
Nu spune nimic.O priveste lung,neinteresat.Fata isi schimba expresia fetei.
-Sakura,Tsunade nu are multe dormitoare in aceasta casa...aici sunt doua paturi.Se opreste,observand mica distanta dintre cele doua paturi,apoi continua.Ma gandeam ca...putem dormi amandoi aici.
Sakura il asculta si ii zambeste.
-Da...cred ca e o idee buna!
Brunetul se intoarce,dar se opreste inapoi in prag.Fara a se mai intoarce o intreaba:
-Ti-e foame?
-Da,voi veni imediat in bucatarie!
Se ridica si apropie usa.Intr-unul din dulapuri gaseste o pereche de pijamale roz,subtiri.Le imbraca si fuge in bucatarie.
Sasuke asaza pe masa doua farfurii,cu sandwich-uri si doua pahare cu suc.
Cei doi incep sa manance in liniste.
-Ora 10:25. –Am terminat!exclama Sakura.Pofta buna in continuare!Ma intorc imediat.
Se indreapta spre toaleta din camera.:
-Of,Sakura,trebuie sa faci fata acestei seri!Isi ridica o suvita de par...
Dar cum?Nu rezist gandului ca sunt aici cu...Sasuke!Trage aer in piept si se intoarce in camera.
Brunetul sade acum pe patul de langa usa.Isi schimba tricoul.Sakura isi incanta privirea,uitandu-se la corpul perfect al lui Sasuke.El pare sa o observe,caci izbucneste in ras.
-Sakura..
Ea nu il aude;inca viseaza...dar se vede deodata pe un mic fotoliu.Baiatul sta langa ea.
-Sasuke?..tu cum..?
Surade.
-Deci esti constienta acum?
-Nu inteleg...
-Stateai neclintita langa usa si ma privea de parca...
Nu continua....Stinge lumina.
Sakura nu intelege nimic,mai exact,nu vede nimic.Doua palme ii acopera ochii,speriand-o.
Isi arunca mana peste palmele ce ii acopera privirea incercand sa le dea intr-o parte.
-Shh!sopteste o voce fermecatoare.
Ea isi lasa bratele pe langa trup si merge incotro o indreapta baiatul.
Deodata se opreste.Un fior rece o face sa se cutremure...e vantul,ce se joaca prin suvitele parului ei;fosnetul frunzelor,cantecul greierilor creeaza un tablou de vis.Invarte putin capul,iar palmele acelea reci ii alunga intunericul din aintea-i.Privirea-i este libera.In fata sa,padurea se asterne,intensa ca o gradina nesfarsita.
Isi indreapta teasta spre Sasuke,dar el dispare din nou.
Ramane fara cuvinte.
-De ce...
O mana ii prinde usor incheietura,facand-o sa se apropie.Fata priveste in spate.Acelasi chip incantator se uita la ea...apatic.”Ce face?Nu pot sa inteleg nimic...”isi zice ea.
-Sakura...tu si Ino,murmura brunetul...din ce motiv va-ti certat?
Fata inghite in sec si il priveste lung.”Ce ii pot spune?ca am fost geloasa?!”Emotionata,isi musca buza.
Cateva secunde e liniste;apoi ea se intoarce vrand sa intre in camera.
-Bine...se aude glasul baiatului.
Sakura se uita o clipa la el,isi lasa privirea in jos si intra.
Pe pat sunt doua paturi subtiri,Ia una dintre ele si o asaza pe celalalt asternut.Pe chipul ei se observa tristetea.Dar de ce?Nu isi poate dezvalui adevaratele sentimente de teama ca baiatul o va respinge.Isi atasaza glava pe perna si incearca sa adoarma.
Dupa zece minute il observa pe Sasuke dezvelit in celalalt asternut.Pale de vant intra pe fereastra larg deschisa;ea se gandeste sa il acopere,asadar se ridica si paseste usor spre el.Cand ii intinde invelitoarea,mana sa rece o prinde pe a fetei si o trage;ajungand astfel peste ea.
Sakura il priveste fix in ochi.Chipul sau incantator ii este doar la cativa centimetri,iar respiratia calda o poate simti deasupra fetei.Inima ii bate cu putere.
-Sasuke..
-Ce faci?intreaba pe un ton rece.
Sakura incearca sa se ridice,dar bratul lui o tine strans de incheietura.
-Erai...incepe sa spuna..adica,fereastra este deschisa si tu dormeai dezvelit...am vrut sa te acopar cu asta sa nu racesti...
In timp ce vorbea,degetele lui ii atingeau parul fin.Aceasta mangiere o indeamna la visare.
-In regula...
Se ridica.
Sakura il mai priveste o clipa si pleaca inapoi in patul sau.Isi trage invelitoarea peste trup,in timp ce privirea ii este inca fixata pe el.Indreapta apoi membrele spre cap si inchide ochii;dar nu poate dormi datorita emotiei.”In regula...”Aceste vorbe ii raman in minte.Deodata,isi aminteste de ziua cand au devenit genini,ziua in care au picat in aceeasi echipa;aceea in care i-a spus ca este enevanta.”Oare mai crede asta?”Atunci parea indispus,un necunoscut, dar acum...dupa multe intamplari impreuna poate s-a schimbat.”Ma tem sa nu inteleg gresit...”isi spune pentru ultima oara.
Simte cum mainile acelea reci o imbratiseaza.Aceeasi respiratie calda o simte in ceafa.
Un ultim chip i se intruchipeaza inainte:acel chip incantator al lui Sasuke;si se pierde printre vise...

Sus In jos
Ginny
Admin
Ginny



Calea destinului- Naruto Empty
MesajSubiect: Re: Calea destinului- Naruto   Calea destinului- Naruto Icon_minitimeDum Apr 05, 2009 8:22 pm

Sakura se uita o clipa la el,isi lasa privirea in jos si intra.

Aici se potriveste perfect poza:X

CAPITOLUL E SUPEEERB!!! Nu pot critica absolut nimic! Acum, zau ca scrii minunat:X
Oi fi eu mai tula de cap, dar nu am priceput nimic=]] Sakura visa in tot acest timp, pana vine sasuke si o acopera?=]]]]
oricum o fi, descrii atat de frumoos:X

ADOR FICUL:X E GENIAL:X
NEEXT >Very Happy<

merci mult mult muult de continuare:X:X
Sus In jos
Lavy
Sarmalutsa
Lavy



Calea destinului- Naruto Empty
MesajSubiect: Re: Calea destinului- Naruto   Calea destinului- Naruto Icon_minitimeMier Apr 08, 2009 4:28 pm

Citat :

”In regula...”Aceste vorbe ii raman in minte.Deodata,isi aminteste de ziua cand au devenit genini,ziua in care au picat in aceeasi echipa;aceea in care i-a spus ca este enevanta.”Oare mai crede asta?”Atunci parea indispus,un necunoscut, dar acum...dupa multe intamplari impreuna poate s-a schimbat.”Ma tem sa nu inteleg gresit...”isi spune pentru ultima oara.
Asta e singura parte in care viseaza:))) in celelalte e treaza mai:)
Oo si multumesc mult:*:*:*Chiar se potriveste poza aia;)
In cap. asta,urmeaza urmatoarea seara:
Capitolul 8-Neintelegeri

-Sasuke...ce se intampla?Era asa de bine la inceput...
Sakura priveste in jur.Dupa directia soarelui pare a fi putin trecut de ora 12.Lacul se intinde sfios,sclipind in bataia soarelui.O petala de magnolie i se prabuseste in palma.Continua:
-Spune-mi,este ceva ce te impiedica sa te gandesti la mine?
Brunetul se intoarce catre ea.
-Nu te mai gandi la asta...cel mai bine e sa pleci...
Fata simte cum obrajii i se incalzesc;apoi lacrimi i se scurg incet pe chip.Se gandeste sa plece,dar pentru o ultima data il mai priveste in ochi.E ciudat...culoarea lor este de un rosu deschis,formand in centru o cruciulita.Nu poate fi sharingan:ochii lui Sasuke nu au aceasta forma cand si-l activeaza. Dar ce?
-Ce...?murmura cu jumatate de glas.
-Sakura,ti-am spus:ne despartim acum...nu ma mai deranja..vorbele sale par complet neintelese si reci.
-Dar...nu mai continua caci isi observa bratul sangerand.Un kunay aruncat de El trebuie sa-i fi trecut prin umar,sapandu-i o rana adanca.Isi arunca palma peste el si scoate un tipat profund.
Il priveste printre lacrimi,cu dispret.
-De ce?..de ce faci asta?cine esti?striga ea.
Rade.
-Sakura...nu te inteleg...cum adica cine sunt?ma cunosti prea bine!
Fata isi strange buzele.Isi aminteste de clipele frumoase petrecute inainte dar nu si-l poate aduce aminte pe Sasuke sub acest chip.
-Nu,nu te cunosc!Nu pe tine...isi trage rasuflarea.Pentru a doua oara nu esti tu..h?..
Deodata,buzele ii sunt lipite de ale baiatului.El ii mangaie incet chipul,facand-o sa pluteasca.
Adoarme...
Mai tarziu,in aceeasi dupamiaza se trezeste intr-o masina pornita.In fata,un sofer purtand haina neagra,asortata pare a fi atent la drum,iar in dreapta ei,pe bancheta din spate,baiatul brunet cu aceiasi ochi fermecatori ii tine chipul pe poale.Se ridica si il priveste,dar el nu o observa.
-Ce s-a intamplat?il intreaba incet.
-Ah,Sakura,ii spune el,ai cazut si te-ai lovit la cap.Vorbele ii sunt calde,blande.
Ochii ii sclipesc.Acea culoare rosie de mai-inainte a disparut.
Fata este putin derutata.
-Unde mergem?intreaba pe un ton putin disperat.
Vede uimirea de pe chipul lui Sasuke.
-La academie.Kakshi si Naruto ne asteapta!
-Pentru ce?
-E ultima noastra misiune.Ai uitat?Luna trecuta ne-a spus asta:apoi vom primi medalile pentru ninja de succes.
Fiind atrasa de locul in care se afla,nu a bagat de seama batrana ce sedea pe scaunul din fata.Acum,pare sa o priveasca si dansa.II zambeste.Parul ei este de un alb-rozaliu,sprancene pensate cu grija si ochii verzui sters.”Se intretine foarte bine..”isi spune Sakura.Este slaba si poarta straie elegante.
-Ma sczuzati...se opreste putin.Cine sunteti?Vreo ruda a lui Sasuke...?
-Draga mea...batrana surade.Sunt tu...si zambeste cu incredere.
Fata,speriata si uimita cade inapoi pe bancheta.Respira greu..Ii mai arunca o privire baiatului,dar el nu o mai vede.
Deodata,masina se opreste.Crezand ca au ajuns,Sakura coboara din automobil si inchide portiera;dar in jur,zareste numai camp.
-Nu am...
Intinde mana,dorind sa urce din nou,dar atunci masina porneste.Isi retrage repede bratul. Automobilul pleaca acum cu o viteza foarte mare,lasand-o in urma.
-Sasuke-kun!
Se trezeste.Camera cunoscuta de acasa o mai linisteste.
-Un cosmar...murmura incet.
Isi sterge fruntea transpirata si se gandeste la seara trecuta,petrecuta cu acel baiat.
-Sasuke-kun...

asta e mai putin.
Sus In jos
Ginny
Admin
Ginny



Calea destinului- Naruto Empty
MesajSubiect: Re: Calea destinului- Naruto   Calea destinului- Naruto Icon_minitimeMier Apr 08, 2009 8:52 pm

Treceam vesela pe forum, si mi s'a strans stomacul cand am vazut "new post" la fan fic.
Nu stiam daca sa dau click sau nu - mi'era frica sa nu traiesc dezamagirea sa nu fie nici'un next nou defapt=]]
dar cand colo.. ficul meu preferat [ pe langa Anna ] ARE CONTINUAREAAAA:X:X
TE IUBBBESC LAVINIA >Very Happy<

Apropo, cred ca mai bine visa si partea cand o imbratiseaza sasuke la finalul cap 7. Adica, nici chiar asa de apropiati din prima sa nu fie=]]


Cat despre partea de acum. IL ADOR:X:X deci nu stiu cum poti scrie atat de perfect si frumos:X
uhh.. eram complet tuta cand citeam=]] apoi, cand am vazut ca era langa ea in versiunea babutza secsi [ =) ] mi'am dat seama ca e un cosmar sau ceva de genu'Smile)

E superb.. n'am cuvinte:X doar atat: abia astept continuarea:X
sa vad ce mai fac astia:-> uu:X:X:X
Sus In jos
Lavy
Sarmalutsa
Lavy



Calea destinului- Naruto Empty
MesajSubiect: Re: Calea destinului- Naruto   Calea destinului- Naruto Icon_minitimeVin Apr 17, 2009 5:48 pm

Ms Muult,Gen:x...pai intamplarea ce urmeaza o cam stii,desi s-ar putea sa mai ai cateva surprize pe'aici.
Aa,sh scuzati-mi intarzierea Embarassed :
Capitolul 9-Distractie sau necaz?

Dimineata,ora 10.
In timp ce se imbraca,copila primeste un telefon.
-Da...
Prin receptor:
-Ce faci Sakura?Ino la telefon...
„Cotoroanta asta!Ce o mai vrea?”
-Buna si tie Ino!De ce ai sunat?
-Stii,am zi libera astazi;ma gandeam ca ne putem intalni diseara.
-De ce ne-am intalni noi?isi rasuceste o suvita de par.
-Hai,nu spune ca mai esti suparata pentru faza cu Sasuke...te-am invins si n-ai ce face Sakura... recunoaste ca sunt mai buna si accepta invitatia.
Fata nu o mai poate asculta de furie;mai mai sa ii inchida telefonul.Calmul din vocea lui Ino o scoate din sarite,dar in final se hotaraste sa ii raspunda:
-Nu sunt suparata,Domnisoara INO-Porcino!spune acestea accentuand ultimele cuvinte.Iti accept invitatia.
-Perfect!
-Spune-mi deci,la ce ora ne intalnim?
-Vin eu la tine dupa pranz,la ora 6 si jumatate!
-Stabilit!Nu o mai saluta,doar ii inchide telefonul si se tranteste in pat.
Razele blande ale soarelui ii mangaie chipul ca si cum i-ar spune”E dimineata,nu mai adormi!”. Atunci aude pasi,apropiindu-se de dormitorul ei. Clanta se apasa si doica intra in incapere.
-Draga mea,imbraca-te frumos!Astazi mergem la cumparaturi!O indeamna batrana.
Se ridica din asternutul ei moale si imbraca o rochita scurta rosie,cu o chestie de pus pe umeri deasupra.
-Minunat!Femeia pare incantata.Iti pregatesc ceva la micul-dejun si mergem!
Se indreapta impreuna catre scari si coboara in bucatarie.
Pe masuta din fata televizorului,doica ii asaza o farfurie cu clatite si o cescuta cu ceai.
-Pofta buna,fata mea!ii ureaza ea.
Copila zambeste.
->
In timp ce aranjaza niste vase,ingrijitoarea o intreaba:
-Sakura,draga mea,crezi ca acel baiat brunet...S..
-Sasuke!
-Asa!Il vezi mai special decat pe ceilalti?
Sakura impietreste;nu stie ce sa raspunda si nicidecum nu vrea sa o minta pe femeie.
-Stii tu...suntem de mai mult de un an colegi de echipa si chiar face treaba buna!Este un prieten de incredere,o lamureste ea.
-Ma bucur ca va intelegeti bine...i se adreseaza doica.
-Da,ne intelegem,rosteste ea...am terminat!
Ingrijitoarea isi ia geanta si se opreste in pragul usii.
-Vii?
-Acum!
Se opreste o clipa si se priveste in oglinda;apoi iese din casa.

-Intram aici?o roaga fata pe doica.E magazinul meu preferat!
Femeia priveste cladirea inalta si bine imobilata.Are cam trei etaje,cincisprezece metri inaltime.O placa mare,frumos colorata atarna pana la etajul intai;pe aceasta e scris cu litere mari,numele magazinului:KONO-STILL,semnificand”stilul din Konoha”.
-Desigur,sa mergem!
Deschid usa de sticla.Doi paznici supraveghaza intrarea si impart oamenilor cartele cu care pot deschide urmatoarele porti.
-Esti sigura ca nu am ajuns la palat?rade ingrijitoarea.
Copila o impinge razand.
-Bun...etajul intai,prima poarta.Apasa cartela in perete,iar usa se deschide.
Sute de rafturi,manechine si masute se astern inaintea lor.In partea dreapta,o fantanita inconjurata de lumini,incanta privirile celorlalti ninja.Vizavi...”ce??Asta e manechin?Nu,dar de ce mi se intampla mereu asta?Trebuie sa strice ea totul mereu;si se indreapta chiar acum spre mine.”
-Mergem...se pregateste doica sa spuna.
-Buna Sakura!Ce coincidenta sa fim amandoua aici!
-Da...defapt,eu am venit sa imi cumpar o rochie pentru diseara,se scuza fata.
-Intradevar?Asta ma gandeam si eu sa fac...asadar,te pot insoti,ce zici?
„Ce moment prost...:isi zice Sakura in gand.
-Oh,Ino.Imi pare rau,dar acum nu pot.Sunt cu doica si nu vreau sa ne strice altcineva planurile...
-Bine,daca asa stau lucrurile,ne intalnim la sase!
-Pa,Ino!
Cele doua intra in raionul cu rochii.
-Doica,vreau sa imi cumpar de aici o rochie pentru diseara.Ce zici?
-Cum vrei tu.Astfel,imi cumpar si eu ceva!
Sakura probeaza mai multe tinute,dar nu ii pare niciuna deosebita.Dupa treizeci de minute:
-Nu am gasit nimic frumos!i se adreseaza doicii.Dar tu?
-Eu am cumparat o fusta foarte eleganta din raionul alaturat.Sunt sigura ca vei gasi in acel loc o tinuta potrivita.Vrei sa probezi si straiele de acolo?
-Sa incercam...

Fata examineaza mai multe costumatii,dar nimic placut.Zareste in oglinda,un manechin ce poarta o fusta scurta cu paiete,de culoare inchisa si un maiou foarte atragator,negru.O pereche de cizme pana in genunci,de catifea ii tin loc de incaltaminte.
-Imi plac foarte mult acestea!Ii spune ea ingrijitoarei.
-Sunt minunate draga mea!
Mai tarziu,dupa ce viziteaza intreg magazinul,ele se hotarasc sa ia pranzul in sat.
Se opresc in fata unui restaurant.
-Am obosit!se plange Sakura.Putem manca aici?Imi este foarte foame...
-Sigur.
Intra si rezema plasele cu cumparaturi langa o masuta.
-Comand eu!Ce doresti sa mananci,draga mea?
-O portie de ramen,te rog...impreuna cu un suc de pepene.
-Ma intorc in cateva clipe...
Sakura isi propteste bratele pe masa si isi trece o mana prin par.Viseaza...gandul ii e departe,la acea lume surmprinzatoare ce i se infatisaza inainte atunci cand il simte langa ea pe baiatul...
”Cat?...”Cat mai e pana atunci cand el va dori sa ii fie aproape?Poate o secunda,poate o zi...sau poate o vesnicie.Isi revine,vrand sa mearga la toaleta;se ridica,dar un fior o cuprinde brusc cand il zareste pe Sasuke.Baiatul sade la masa alaturata,privind-o ca pe o tinta.E viu,in carne si oase,mai frumos ca oricand.Isi muta privirea,sperand ca nu a observat-o si paseste pe langa masa.
-Huh.....se linisteste ea.
-Foarte frumos Sakura,sa treci pe langa colegul tau de echipa si sa nu il saluti,spune el rece.
Fata intepeneste.”M-a vazut...”
-Oh,Sasuke,nu te-am observat!spune cu glas tremurat.
-O scuza destul de credibila,dar nu si cand te uiti la mine de cateva secunde...spune,de ce ma ocolesti?
-Sasuke...
„De ce o fac?se intreaba in gand;nu am nici un motiv,dar atunci...de ce?”Fata ii examineaza chipul:ochii lui sclipitori privesc acum in alta directie...Isi ia inimima in dinti si incearca sa fie dura.
-Stii ce,ti-am spus ca nu te-am vazut!incepe fata sa urle.Acum,ma scuzi...
Trece de el si intra in toaleta.
„De ce fac asta?ah...baiatul asta ma inebuneste incet,incet...”
***
Mai tarziu,putin dupa ora cinci Sakura se aranjaza pentru a iesi cu Ino...
-Hainele imi vin perfect,dar ce coafura sa imi fac?In nici-un caz nu o voi lasa pe Ino sa fie mai atragatoare!
Imbraca tinuta,incearca cateva pieptanaturi,dar nu stie cum se poate aranja.Dupa cateva minute,coboara in salon.
-Doica,esti aici?striga ea.
-Vin acum,draga mea!ii raspunde femeia dintr-o incapere alaturata.O,Sakura,iti sta minunat!Batrana intra in odaie.
-Multumesc!Ino trebuie sa ajunga in scurt timp.
-Foarte bine.Sa aveti grija cat sunteti plecate.Nu vreau sa patesti ceva!
-Vom fi bine,nu te ingrijora!
In timp ce Sakura ii vorbeste ingrijitoarei,cineva bate in usa.”Tronc!Tronc!”se aude in incapere.
-Cred ca ea este.Fata se repede la usa.Deschide.
-Buna Sakura,te-ai pregtit?
-Da!
-Bun,sa mergem!
***
In discoteca:
-Asadar,nu ai gasit alt loc de iesit in oras?Sakura incearca sa se strecoare printre multimea de tineri ninja ce danseaza.
-Sa inteleg ca nu iti place?!incearca Ino sa se faca inteleasa.
-Poftim?
-Te-am intrebat daca iti place localul!O mana o prinde iute de brat si o trage pe canapea.O masuta mica,din lemn dur ocupa spatiul din-aintea canapelei.Aaa!tipa ea.Sakura,ajutor!!
-Pff...pufneste Sakura.Ia-o mai usor,eu sunt aici!
-M-ai speriat ingrozitor.Cum ai gasit locuri libere?
-Gandeste si tu putin!Masa asta e in directia intrarii.Am zarit-o cand am ajuns aici!
Cealalta abea o mai asculta.De ce era un loc liber?Difuzoarele sunt situate alaturi din amele directii.
Muzica rasuna mai intens in aceasta perspectiva si toate luminitele lucesc in partea propusa.
-Sa luam si noi ceva!ii propune Ino.
-Esti sigura?Nu obisnuiesc sa beau.
-Hai,ca nu e rau!
Cele doua comnda „Ginn” si apa tonica.

Mai tarziu,epuizate de miscare si dans,fetele se gandesc sa plece.E miezul noptii.Cele doua par cam ametite,par sa nu mai comunice normal.
-P-pa,prieteno!isi spun cele doua iesind din club.
-Uooh,Sakura se impiedica de o bordura si pufneste in ras.
Merge,se opreste,asteapta.Si iar merge.
Tot inaintand,negura este mai groasa,mai infundatoare.Fiori reci o cutremura.Ajunsa langa padure,ameteste si cade.Rade.Cine a oprit-o?Inca nu s-a prabusit pe scoarta umeda si rece a pamantului.Se simte usor ridicata de bratele acelea tari,cuprinzatoare.
-Tu...copila surade.
Sasuke o priveste intens,incercand sa inteleaga ce se intampla cu ea.
-Stiam ca te voi revedea!rade din nou.Nu puteam fi certati pentru totdeauna;stiam asta,stiam!
-Sakura...
-Sigur ca da...si tu ma iubesti la fel cum te iubesc eu pe tine.Ii atinge usor buzele.Nu mai puteam sta fara sa te privesc.Da Sasuke,am fost proasta sa nu iti impartasesc pana acum sentimentele dar de acum stiu...stiu ca si tu simti la fel...Fara sa mai continue Sakura il saruta pe baiat cu o asa pasiune...dar el o indeparteaza dinamic.
-Ce e cu tine?o intreaba el rece.
Adoarme...intre bratele sale fata viseaza linistita la...
O ridica pe brate si se indreapta spre casa ei.Usa inchisa,luminile stinse.Fetrastra de la dormitorul copilei este o modalitate de a intra.Prin geamul larg deschis,patrunde in incapere si o lasa inconstienta pe asternut.
Dimineata.
Se trezeste lipindu-si palma de frunte.Arde.Capul ii plesneste de durere,iar temperatura camerei e sufocanta.Se ridica si zareste fereastra apropiata.”Ce s-a intaplat?Cand am plecat?”In zadar;isi aminteste cu greu de intamplarea petrecuta noaptea trecuta.
-Sasuke...Brusc,ii apar in minte imagini tulburatoare.Ametita,se asaza proptindu-si capul in palme.Nu...cum de i-am spus asta?ce va crede acum?..Se incrunta..”Antrenament”:e trecut de zece si ea intarzie la antrennament.Dar nu se poate duce;Ce va face cand va fi din nou,fata in fata cu el?
Se imbraca si in zece minute e jos.Fara a mai manca,inghie un calmant si iese trantind usa.
Imaginea baiatului o zareste la tot pasul.Se freaca la ochi si inghite in sec.A ajuns.In intampinarea ei Naruto:
-Hei Sakura,ce mai faci?
-Nu prea bine...
Expresia fetei devine dintr-o data serioasa.
-S-a intamplat ceva?
-Nu,dar,minte ea...am febra si sunt ptin ametita...
-De ce nu ai cerut zi libera?eu asa as fi facut...
-Ei bine Naruto,nu toti gandesc ca tine.Tu dai intr-una cu lipsitul pe cand Sakura si Sasuke nu pierd nicio ora de antrenament.Kakashi-sensei apare printr-un norisor de fum in spatele blondului.
-Da,si stie el tot...murmura baiatul neinteles.
-A,poftim?
-Nimic!
„Sasuke nu e aici”gandeste Sakura”Nu ii sta in fire sa intarzie.”
Serios ca deobicei,brunetul apare din padurice.
-Ai intarziat!izbucneste Naruto.He,he,Kakashi-sensei,ar trebui sa il pedepsesti!
-Tu intarzii adeseori,Naruto fara sa primesti pedepse.Nu vad de ce ar primi el?”Ce l-a facut sa vina asa tarziu?”gandeste intradevar Kakashi.Sa ne apucam de treaba!
-Mda...Sasuke.
-Azi va veti antrena cu Ebisu caci eu amniste treburi de rezolvat si nu am timp.
-C-cee?Dar...
-Naruto,nu incepe din nou...la revedere ,copii!Dispare prin acelasi norisor.
-Si ce ma rog ne poti invata tu??se adreseaza blondul noului sensei ce se apropie.
-Naruto,vei vedea tu!Sunt unul dintre cei mai de elita jounini.Crezi ca ma poti invinge?
-Oarecum!rade Naruto incet.Incepe sa execute vechea lui tehnica,”Sexy jutsu”imbinata cu clonele umbrei.
-Nu din nou...senseiul se rastoarna fara alte cuvinte.
-Acasa,baieti.Am scapat de el!
In drumul spre casa,Sakura se opreste langa rau.Priveste aiurea aruncand pietre si pietricele in apa albastra,sclipitoare.Tresare la auzul unui fosnet si isi indreata teasta spre crenga unui copac.Miracol:Sasuke sade linistind,uitandu-se cand spre apa cand spre ea.
-Sasuke-kun.
El coboara iute de pe ramura copacului.
-Stii..murmura cu lacrimi in ochi...Sasuke,imi pare rau pentru vorbele de aseara,nu eram eu aceea!Nici macar nu stiu ce am spus.Sasuke,iarta-ma!
-Nu conteaza...
-Sasuke,intelege-ma te rog!
Cateva clipe nu asculta,ba chiar se pregateste sa plece.Apoi se intoarce:
-Taci!nu e nevoie sa-mi ceri iertare!Sentimentele sunt sentimente;neshimbate raman...
Sus In jos
Continut sponsorizat





Calea destinului- Naruto Empty
MesajSubiect: Re: Calea destinului- Naruto   Calea destinului- Naruto Icon_minitime

Sus In jos
 
Calea destinului- Naruto
Sus 
Pagina 1 din 2Mergi la pagina : 1, 2  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
A VI-a B :: Creatie :: Fan Fic-
Mergi direct la: