A VI-a B
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

A VI-a B

Ma... avem un site, ne trebe' si un forum wa. Sa va vad:D WE ARE ZA BEZT =]] - Clasa a VI - a B, CNT, Sev, Rumania -
 
AcasaUltimele imaginiCăutareÎnregistrareConectare

 

 Geniile orelor

In jos 
4 participanți
AutorMesaj
Laura
Sarmalutsa
Laura



Geniile orelor Empty
MesajSubiect: Geniile orelor   Geniile orelor Icon_minitimeJoi Mar 19, 2009 9:54 pm

Pai se intelege din titlu despre ce vb aici...

Sa va spun si eu alta perla, compusa normal, de autoarea noastra, Arlette Very Happy, ea ne explica ca apeductele nu sunt conducte pentru apa, ci niste WC-uri publice Smile)
normal,ca pana atunci,ora de istorie era plictisitoare si ea ar fi primit zece (a dorit sa fie ascultata) daca nu ar fi ajuns aici,incurcand apeductele cu bai publice ,care crede ca sunt WC-uri.

Postati si voi alte perle de-ale clasei....
Perla asta ne-a rugat profa de istorie sa o punem pe blog, deci in scurt timp o veti gasi acolo.
Sus In jos
Geor!
Ficat cu iaurt
Geor!



Geniile orelor Empty
MesajSubiect: Re: Geniile orelor   Geniile orelor Icon_minitimeJoi Mar 26, 2009 7:15 pm

Mda, iar azi [26.03.2009] cand am dat lucrare la istorie a zis ca nu a mai scris ca "apeductele sunt WC'uri publice"!
Ha-Ha! E chiar foarte haioasa Arlette! lol!
Sus In jos
Ginny
Admin
Ginny



Geniile orelor Empty
MesajSubiect: Re: Geniile orelor   Geniile orelor Icon_minitimeJoi Mar 26, 2009 9:51 pm

Zburlette a noastra e cea mai culidada si perloasa =]]

Azi , la romana , tot aveam ceva cu structura " roiuri de musculite se teseau intr'un joc grabit " sau ceva de genu' . Spunea doamna :
"La inceput , privitorul este fascinat de ... "
"Muste!!"
Sau
"Deci, mai intai, scriitorul surprinde ..."
"Mustele!"
Si apoi, in sfarsit, ajungem si la muste =]] " Da Cristiana uite si mustele " =]]]


Si mai e o chestie, cand dicta profa de romana mai demult
" Al treilea exemplu : Al treilea concurent a fost descalificat "
Eu am zis " CEE? Al treilea exemplu a fost descalificat?! "

Sau cand Oana , cand a fost surprinsa de profa de romana ca nu stia ce inseamna tihla sau alt cuvant de genu', si aia ii sopteau ca disperatii , ea aude gresit si spune " castron " =]] si zice doamna ceva de genul : " ce cauta castroanele in text ? "

Chiar daca nu e vorba de chestiile inteligente spuse de noi, tot de mentionat sunt si glumele profului meu preferat [ proful de mate ] :X Imi amintesc cateva .. de pilda cand a zis ieri , la inceputul demonstratiei aleia, ca cica " nu este o demonstratie inventata de Iisus si trimisa prin Biblie "
Si cand Smara a iesit la tabla azi si s'a apucat sa faca un calcul , proful a facut o observatie " Asa Smaranda , fa calculul in centrul tablii, ca gaina'n mijlocul balegarului "
Si scurtul dialog :
"Cand am zis ca dam lucrare?"
"Luni!"
"E prapad!"


Si multe , multe alte chestii .. daca ma gandesc bine, in toate orele se intampla cate ceva =]] De exemplu cand m'a trasnitb anana aia in cap , in ora de engleza . Eu eram linistita , cuminte , atenta la ore [ discutam cu Lavinia si mazgaleam pe carte ] =)
Sus In jos
Geor!
Ficat cu iaurt
Geor!



Geniile orelor Empty
MesajSubiect: Re: Geniile orelor   Geniile orelor Icon_minitimeJoi Mar 26, 2009 10:52 pm

Da, foarte frumoase intamplari. lol! Istoria clasei a V-a!

Mai e ceva azi... super tare...

In timp ce profa ne explica nu stiu ce, eu shi Laura scriam titlul lectiei "Descrierea literara", pana cand incepe sa sune un telefon. Nu se auzea foarte tare, caci profa explica iar telefonul suna. Laura se uita prin spate sa vada al cui este telefonul, pana observ eu unde suna shi o lovesc pe Laura cu mana s'o atentionez. Apoi incep sa rad incet de mirarea Laurei shi profa observa si'mi zice"
"Ce'ai Georgiana?" (sau ceva de genul)
Nu mai stiu ce am spus inainte dar stiu ca am continuat zicand:
"Ii suna telefonul!" shi am aratat spre Lau care nu stiu ce facea prin banca.
"Pai, da, ca la ore asta se face." shi a mai continuat ceva despre cei care ne suna in ore." Shi mie mi se mai intampla" zice profa.
Apoi continua lectia, iar Lau o tot certa pe Ginny ca ea o sunase! Pana in final cand ii suna shi profei telefonul de doua ori!
Sus In jos
Ginny
Admin
Ginny



Geniile orelor Empty
MesajSubiect: Re: Geniile orelor   Geniile orelor Icon_minitimeJoi Mar 26, 2009 10:59 pm

Da, dar nu am vrut !!
Nu stiu ce s'a intamplat .. telefonul meu e mai tut asa .. suna din nascare:)) e de plans, de fapt . Se tasteaza din greseala si suna ca nebunu' .
=]]]] tare faza oricum =]]]

Aa.. acum am facut conexiunea intre intamplarea asta si vorbele Laurei ca cica am sunat'o.. da=]] de'ar stii profa de romana ca eu sunam =]] Apoi ma speriasem ca, cand a sunat telefonul ei, eram tot eu =]] ma prefaceam ca vorbeam cu doamna la telul meu, si radea Lavinia =]]
Sus In jos
Geor!
Ficat cu iaurt
Geor!



Geniile orelor Empty
MesajSubiect: Re: Geniile orelor   Geniile orelor Icon_minitimeVin Mar 27, 2009 2:05 pm

Ginny, nu-l certa! [ma refer la telefon]
app. Ginny, mi'a placut discursul tau, ieri la ora de dirigentie, cand ti'ai prezentat forumul. a fost foarte "diplomat"
Sus In jos
Ginny
Admin
Ginny



Geniile orelor Empty
MesajSubiect: Re: Geniile orelor   Geniile orelor Icon_minitimeVin Mar 27, 2009 2:10 pm

Intr'adevar=]] am zis ca voi fi foarte calma la inceput , si deodata am rabufnit " MA NENOROCIRILOR MA INREGISTRATI'VA MA PE FORUMUL CLASEI!!!" =]]]]

Imi amintesc si de ce a spus proful de mate despre cioturile de creta de la tabla : " Sunt incantat si plin de fericire ca scriu cu aceasta creta " =]]
Si odata, atunci cand ne'a zis pentru a treia oara sa avem creta in dulap, a spus " Daca pana maine nu vad mai mult de jumatate din clasa cu creta in dulap , va confisc dulapurile!! Le duc la mine'n cabinet "
=)
Sus In jos
Geor!
Ficat cu iaurt
Geor!



Geniile orelor Empty
MesajSubiect: Re: Geniile orelor   Geniile orelor Icon_minitimeVin Mar 27, 2009 2:23 pm

mda, foarte frumos.

o OBS, daca profu de mate ne confisca dulapurile si le duce la el in cabinet[cabinetul de mate nu e foarte mare=este ca o baie], atunci nu mai poate sa intre nimeni acolo caci dulapurile noastre ocupa tot spatiul! shi astfel stam linistiti , pt ca dulapurile noastre nu sunt in pericol!
Sus In jos
Lavy
Sarmalutsa
Lavy



Geniile orelor Empty
MesajSubiect: Re: Geniile orelor   Geniile orelor Icon_minitimeSam Ian 28, 2012 11:47 am

Ma trezesc si eu, aproape dupa trei ani, din hibernare.
Ora de romana, dna de romana: "Dar bine Vlad, dar ce e aia "zestre" ?"
Vlad Titel : "Sotie!"
Sus In jos
Continut sponsorizat





Geniile orelor Empty
MesajSubiect: Re: Geniile orelor   Geniile orelor Icon_minitime

Sus In jos
 
Geniile orelor
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
A VI-a B :: News :: Ore de curs-
Mergi direct la: